Başkanlığa yakışır
20.10.2016 - 15:25

Hidayet Türkoğlu'nu en iyi tanıyanlardanım. Efes Pilsen ve Milli Takımda Menajeri oldum. NBA serüvenine başladığında onu Esat Yılmaer'le ilk ziyarete giden kişiyim. Hatta Micheal Jordan'la karşılıklı oynarken resmini ilk çeken de benim.  Bunları yazmamın nedeni onun hakkında olumsuz haberlerin ne kadar yanlış olduğunu belirtmek içindir.

Hidayet Türkoğlu öncelikle maddiyata önem vermeyen bir kişidir. Dürüsttür. Amerika ya kendini ziyarete gelenlere evini açıp onları misafir edecek kadar arkadaş canlısıdır. Onu tanımadan atıp tutmak son derece yanlış.

Gelelim Hidayet'in Federasyon Başkanlığına.

Dünyanın tanıdığı Hidayet, Türk Basketbolunu Uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edeceğinden şüphem yok.

Harun'la başlayan basketbol camiasındaki barış ortamının aynen devam edeceğine de inanıyorum.

Senelerdir belirttiğim Türk Basketbolunun kanayan yarası mali disiplini,  Hidayet Türkoğlu NBA deneyimi ile çözeceğini tahmin ediyorum.

Hidayet Türkoğlu liyakata önem vererek basketbolun içinden gelen kişileri yanına alıp, Harun Erdenay’ın tecrübesindende faydalanarak, Türk Basketbolunda yeni bir devir başlatacağını görüyorum. Basketbolun mutfağından gelen biri olarak doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum.

Yorumlar


Ersin Yerler ıslak :) Hido bu yalakalıktan sonra seni bir yerlerde muslukçu başı yapar artık. Sonra da maddi manevi birbirinizi mutlu edersiniz. Maddi mi dedim? Pardon ya Hido maddiyata önem vermiyordu, manevi olarak birbirinizi mutlu edersiniz. Hani Hido maddi manevi takdir isteyip aldığında, bu doğan da menecırcır değilmiydi ya... Bak hele sen şu işe maddi manevi takdir ile zengin olanlardan birinin de çıkıp bu şekilde konuşması :) Bir daha takdir olacak ise ben de takım da olayım iyi garnımız doyduydu diyor anlayana... Sizi gidiler sizi.. Adam gibi adam, onurlu adam ne kadar güzel kelimeler değil mi? Milyonlara bedel ama ahh ah işte bazıları için para para para...
16-01-2017 22:43
mehmet palabıyık Sevgili Doğan abi gerek yok böyle inanmadığın şeyler yazmaya, bak Engin Özerhun bile iki gün duramadı buların yanında...Bu ekip sana asla görev vermez, hele böyle yaparsan hç vermez......Versler bile senin Doğan Hakyemez olarak kabul etmemen gerekir....
09-12-2016 22:12
Emre Yorumların hemen hepsine katılıyorum. Ülkede yalakalık had safhada. Herkes karnından konuşuyor. Dopingden ceza almış bir adam Saray'ın adamı olduğu için kimse sesini çıkaramıyor. Yazıklar olsun ne günlere geldik.
26-10-2016 12:51
zkayali Hidayet Türkoğlu'nun doping nedeni ile NBA'da kaç maça çıkmadığını bilen var mı acaba? Doping yapan sporcunun federasyon başkanı olduğu ülkeler: muz cumhuriyetler, afrikanın arka bahçeleri, güney ve orta amerikanın cia cumhuriyetleri.
23-10-2016 08:58
mehmet örser Desene Basketbolumuz daha geriye gidecek....
20-10-2016 19:36
Oğuz Hidayet'in maddiyata önem verip vermediğini Portlandlılar'a soralım mı Doğan Bey?
20-10-2016 18:44
gsbanvit Sonuçta Hidayet Türkoğlu basketbol camiamızda Cumhurbaşkanımıza en yakın olan kişiydi. Doğan Hakyemez de fotoğrafta görüldüğü gibi müstakbel federasyon başkanımızla kol kola, yan yana, iç içe. Hido ve Jordan'ı birlikte fotoğraflayan ilk kişi aynı zamanda. Doğan Hakyemez'in dediği gibi liyakat önemli. Kendisinin Federasyonda görev alabileceği yalnızca kişisel öngörüm.
20-10-2016 16:25
gsbanvit Hidayet bu yazıyı okursa Doğan Hakyemez A milli takım menajerliği için en büyük adaydır bence.
20-10-2016 16:17
beyaz golge Hakyemez ayni zamanda eski bir basketbolcudur.Oynadigi donem 1970 ler ! Sonradanda bifiil yoneticilik yaptigi donemlerde 1980 lerden gunumuze kadar uzaniyor. 1970 lerden gunumuze kadar siyaset hic basketbol federasyonu secimlerine karismismiydi !? Hic bu tek adaydir diyen bir anlayis olmusmuydu !? Kendisi cevaplasin ! Hidayet Turk basketbolu icinden yetisen tek kisi degil.Onlarca piril,piril insan var ! Niye onlarda degilde o ! Cunku kendisi danisman. TEK aday gosterildigine gore ondan istenen seyler var demek ! Bu istenen seyler sadece basketbolumuz icinmi olacak zannediliyor ! Veya biliniyorda hani safami yatiliyor !? Konu bu Hakyemez bey ! Bilmem anladinizmi !?
20-10-2016 15:47

Yorum Yazın


Tweetlerimiz