Ekip olabilmek
22.05.2017 - 00:10

Fenerbahçe üç senedir bu an için hazırlanıyordu. Başlarında Dünyaca ünlü antranör Obradovic vardı. Oyuncular çok kaliteliydi. Ama bu saydıklarım şampiyonluk için yetmezdi. Onlar çok çalıştılar. Birbirlerinin arkasını kolladılar. Adeta tek vücut oldular. Maçtan sonra Ekpe'ye soruyorlar; 'Ribaundları aldın, sayıları attın, blokları yaptın ve MVP oldun, ne diyorsun?' Ekpe ben bir şey yapmadım arkadaşlarımla bu şampiyonluğu elde ettik diyor. 

Bogdanovic'e soruyorlar; 'Müthiş savunma yapıyorsun, üçlükleri potaya sokuyorsun, NBA seni bekliyor ne düşünüyorsun?' Bogdanovic, "Ben NBA için hazır değilim benim bütün yaptıklarım arkadaşlarımın sayesinde"

Tribünler 'Obradovic, Obradovic' diye bağırıyor o oyuncularını gösteriyor, 'Onları alkışlayın onlar oynadı o sayede şampiyon olduk' demek istiyor. 

Hiçbiri ön plana çıkmıyor, tüm oyuncular birbirlerini gösteriyor. İşte şampiyonluğun sırrı bu. Ekip olabilmek...

Euroleauge Şampiyonluğu onlara çok yakıştı. Tüm Fenerbahçe camiasını tebrik ederim.

Yorumlar


ergün kösem Bogdan mantıklı düşünüp kalmalı, Obra sayesinde hem daha çok şey öğrenecek, hem de gelişmesini tamamlayacaktır. Böyle bir koçla çalışmak ona daha fazla şey katacaktır.
01-06-2017 15:37
bahadır Umarım kalır, eğer kalırsa, Diamanditis, Bodiroga gibi bir efsane olacağına eminim..
22-05-2017 13:36
ballokum Bogdan NBA için hazır değilim falan demedi. nereden çıktı bu laf. Kendisine NBA sorulduğunda bu gece, sadece dediği, "önümüzde TBL play-off'ları var. Şimdi bu tür şeyleri düşünmesinin sırası değil. Taraftarlarmıza ve kulübe saygım buna odaklanmayı gerektiri, başka bir şeye değil" Umarım gitmez ve FB'de daha nice şampiyonluklar yaşar.
22-05-2017 01:02

Yorum Yazın