Hücum ribaundu alamazsan
20.05.2018 - 23:38

Obradovic, Zalgris maçında olduğu gibi maç başında oyun kurucu Dixon ve Sloukos’ı kenarda tuttu. Ahmet’i ilk beşe çıkardı.

Real Madrid ikinci yarının ortasına kadar Doncic, Llull ve Rudy'nin sayılarıyla öndeydi. Ancak oyuna kenardan gelen Melli ve Sloukas, attıkları basketlerle İspanyol ekibini durdurdu ve sarı lacivertli takım devreye 40-38 önde girdi.

Real Madrid üçüncü çeyreğe fırtına gibi girdi. Causeur arka arkaya attığı sayılarla takımını sırtladı. Fark yedi sayıya çıktı. Fenerbahçe Doğuş sadece Melli ile ayakta kaldı. Ancak galibiyete yetmedi.

Maçın geneline baktığımda, sarı lacivertli dış oyuncular bire bir savunmada devamlı geçildi, Ahmet, Veselly ve Datome bu yüzden faul prolemine girdi. Fenerbahçe Doğuş savunma direncini ortaya koyamayınca hücum da istenilen seviyeye çıkamadı. Real Madrid'li oyuncuların hücum ribaundları, galibiyeti ve şampiyonluğu getiren en büyük faktördü. Geçen seneki kadrodan Udoh’un ayrılmış olması bu sezon Fenerbahçe’de pota altında büyük problem yaşattı. Final Four'da bu sorun çok açık gözüktü. Şampiyonluk belki de bu yüzden elimizden kaçtı.

Hakemlerin son anlarda takdir haklarını takımımız aleyhine kullandığını da söylemeden geçemeyeceğim.

Yorumlar


yılmaz vesely ve slukoas sattı gibi geldi maçı...vesely neden bu kadar kötüydü?wannamaker bence yanlış seçimdi bu yıl.transferler iyi değildi.thompson basketbol oynamıyor.dixonu kafadan çıkaran obra ona sarıldı....boşu boşuna yenildik finalde.zalgiris çıksa yenerdi reali
21-05-2018 14:08
Serdar Topaloğlu Pota altı düzenlemesinde Udoh'un eksikliğine rağmen final oynama başarısını gösteren takımımızı tebrik ediyorum. Thompson deva olamadı, pota altı güçsüz kaldı final maçında. Vesely hücumda bire biri etkili bir pivot değil. Ama sürekliliği ve atletizmi ile sonuç alıyor. Ahmet ise çok tecrübesiz. Pivot sorunu umarım önümüzdeki sezon çözülür. Real ise yıllardır aynı pota altı düzeni ile oynuyor. 1, 2, 3 değişiklikleri ile karşılaştırıldığında pota altı gücünü hep korumuş bir takım. Bu sene olmadı, ama bu kadronun nereye takviye istediğini koç görmüştür diye düşünüyorum.
21-05-2018 12:15
levo Yukarıda hucüm yazmışım. Pardon.
21-05-2018 10:46
levo Takdir hakkı ne demek bugüne kadar hiç anlamadım. Kararsız kaldıklarında milimetrik durumlar için ekrana bakan hakemler takdir hakkı mı kullanırlar ! Maçta ne görürlerse onu çalmazlar mı ? Şu pozisyonda bir şeyler oldu ama tam anlamadım . o zaman sevdiğim takım lehine çalayım mı diyorlar ? Ben buna inanmak istemiyorum. haydi şöyle diyeyim ; diyelim ki takdir hakkı diye bir şey var.. her yenilgiden sonra mutlaka lafın sonuna bunu yazmak mı lazım ? İstatistiklere bakınca hangi takım başarılı- başarısız belli zaten. Hucüm reboundlarını da hakemler mi aldı Real Madrid için ?Erkek gibi oynadık. erkek gibi yenildik. O kadar. Herkese tebrikler.
21-05-2018 09:43

Yorum Yazın