Demir İnşaat Büyükçekmece'den Khimik zaferi
18.10.2017 - 20:32

FIBA EuropeCup 1. Tur G Grubu 1. Hafta maçında Demir İnşaat Büyükçekmece, Khimik Yuzhny'e konuk oldu.

Mücadelenin ilk yarısını 31-39 önde kapatan Büyükçekmece, 3. çeyrekte farkı daha da açtı ve karşılaşmadan 60-80 galip ayrılarak Avrupa yoluna zaferle başladı. 

Oğulcan Baykan 18 sayı 2 asist 2 top çalmayla, Demir İnşaat Büyükçekmece adına dikkat çeken isim oldu.

 

Yorumlar


Tolga Selim kardeşim sözlerine kesinlikle katılıyorum umarım bu yıl gençlerimiz daha fazla süre alırlar ve gelişirler...
18-10-2017 23:22
Erol Bir oyuncu bir takımda süre alamıyorsa orda durmak için ısrar etmemeli. Evet Efes o şansı vermiyor veya Fenerbahçe'de süre bulamıyor. O zaman oyuncu yeteneğini işlemek, tecrübe kazanmak için oynayabileceği takımlara gidecek(Avrupa veya Türkiye'de) ve daha güçlü olarak, kendini kabul ettirmiş olarak gerekirse o takımlara geri dönecek. Her takım kendi işine geldiği gibi oyuncu oynatıyor. Kendi planlarına göre takımı oluşturuyor. O zaman oyuncu da kendi kaderini kendisi belirleyecek, rotasını çizecek.
18-10-2017 22:46
selim Efes'te bench'e mahkum kılınan Oğulcan, demek ki forma şansı verildiğinde bir şeyler yapabiliyormuş! Acaba bugüne kadar Efes kadrosunda olduğu yıllarda, sadece bir maçta değil, bütün maçlarda toplam 27 dakika şans bulabilmiş miydi Oğulcan? Hani diyorlar ya Türk oyuncular da rekabet etsin, formayı kapsın, iyi de Oğulcan, Efes'te rekabet etmiyordu da Büyükçekmece'de mi rekabetçi oldu yoksa? Adama süre vermezsen seyrederek mi kendini gösterecek? Bak, süre verdiğinde neler yapıyor gençlerimiz... Yiğit ve Oğulcan'dan sonra, Samet'ten, Berk'ten de patlama bekliyorum.
18-10-2017 20:46

Yorum Yazın