Blatt: Maçın önemine uygun konsantrasyon gösterdik
15.11.2017 - 22:30

EuroCup 6.hafta iç sahada alınan Levallois Metropolitans galibiyetinin ardından konuşan Darüşşafaka Basketbol koçu David Blatt:

"Bugün önemli olan bu bir tur atlama maçıydı bizim için, buna uygun konsantrasyon gösterdik. Çok önemli bir galibiyet almıştı Levallois, Cedevita karşısında ve moralliydi. Buraya güvenle gelmişlerdi. Ancak biz ne olursa olsun etkilenmemeliydik. Bizim için pazar günkü galibiyet önemliydi, 3-4 gün sonrasında rehavet olmadan oynadık. Herkes çok iyi oynadı ve dakika aldı, en iyi haber buydu. EuroCup'ta iyi bir pozisyona geldik ve bundan sonra da kazanıp en şekilde bitirmeye çalışacağız. Bu seviyede kolay maç yok, kazandıkça maçlar daha kolay oluyor."

"Türk basketbolunun çok önemli bir figürünü burada ağırladık. Sadece Daçka için değil Levallois için de önemli bir isimdi, çok güzel bir andı bence.

Baskı iki yönlüdür. Baskıyı ben iyi olmak için kullanıyorum takım olarak da böyle, bu konuda bir baskı hissediyorum evet. Evet içerden (bireysel olarak kendi kendime yarattığım) baskı var, dışardan değil. Takımım hakkında yapacaklarımız hakkında. Koçluk yaptığım bunca sezon sonunda baskıyı sadece kendimi geliştirmek için değil oyuncularımı da geliştirmek için kullanmaya çalışıyorum."

Yorumlar


erkan Fener Blatt'ı geçirmeli takımın başına. Obradoviç su koyvermeye başladı. Adamda resmen türk oyuncu fobisi var.
16-11-2017 09:19

Yorum Yazın


Tweetlerimiz