Datome Milano ile imzaladı
03.08.2020 - 21:28

Fenerbahçe Beko'dan Olimpia Milano'ya transfer olan Luigi Datome, yeni takımıyla sözleşme imzaladı.

İmza töreninde bazı açıklamalarda bulunan tecrübeli oyuncu, şu ifadeleri kullandı;

*İtalya'ya dönmek ve artık kendi ülkemin takımı için oynamak istedim. Burası sürekli gelişmeye çalışan bir yer, Ettore Messina gibi bir koç var. Bunların hepsi önemli şeyler.

*Doğru adımları atabilmek için Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra hızlı bir karar almak istemedim. Fenerbahçe'ye de sözleşme feshimdeki anlayışlı tavırları için çok teşekkür ederim. İnsanlar acele şeyler beklese de bu şekilde ilerlemesi daha mantıklı oldu.

*NBA'den sonra ulaşabileceğin en üst düzey koşullarda oynamak istedim. Bu imkanları da bana Fenerbahçe sundu. Şimdi farklı bir seçim oldu gibi gözüküyor ancak hedef yine en yükseğe çıkmak. Bu motivasyonla antrenmanlara devam ediyorum.

*Burada çok yetenekli isimler var ancak her başarı sadece yetenekle gelemiyor. Bazen tecrübeye ihtiyaç duyabiliyorsunuz ki ben de bunu getirmeyi hedefliyorum.

*Koç ile milli takımdan tanışıklığımız var, kendisini tanıyorum. Beni buraya hem karakter hem oyunculuk için getirdiğini düşünüyorum. Liderlik masada dağıtılamaz, parkede alınır, soyunma odasında alınır, ağırlık salonunda alınır.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz