Datome: Melli sorumluluk almak için konfor alanından çıktı
11.10.2017 - 15:33

Fenerbahçe Doğuş'un yıldızı Gigi Datome açıklamalar yaptı.

Corriere dello Sport'a konuşan Datome, Melli için önemli ifadeler kullandı.

Gigi, "Nicolo Melli geldiği için çok sevinçliyim. Beraber aynı dili konuşabildiğin bir arkadaşın olması güzel. Çok iyi bir oyuncu, ribaund alıyor, pas yeteneği üst seviyede. 2 yıl önce Almanya'ya gitmesi birçok kişiye garip geldi. Ancak görüldü ki sorumluluk almak için konfor alanından çıktı ve başarılı oldu" dedi.

Datome, "En iyi oyuncumuz Bogdanovic'i, en iyi pivotumuz Udoh'u kaybettik. Ama Obradovic bizimle beraber. Çok gururluyum ve sorumluluk hissi duyuyorum. Takımda şampiyonluk kazanan bir isim olarak arkadaşlarıma yolu göstermeliyim. Orada kalmak kazanmaktan daha zor" diye konuştu.

Yorumlar


Tavernacı Kirkor Fenerbahçe'deki kendini iyi geliştirmiş ve kültürlü oyuncu fazlalığı da bana göre mevcut başarıda önemli bir etkiye sahip. Luigi Datome de bu tip oyuncuların başında gelmektedir. Datome gibi oyuncuların basketbol IQları da oldukça yüksek oluyor. Haliyle koçlarının oyun planını sahaya yansıtmakta da fazla zorlanmıyorlar. Ayrıca daha fazla gelişim kaydetme adına kendisi yeri geliyor ek çalışmalar yapıyor. Bu aslında yıldız olmayı hedefleyen her oyuncunun hayatını sporuna adama tarzı olmalıdır ama bunun farkındalığını yaşayan basketbolcu sayısı özellikle ülkemizde malesef çok ama çok az... Bunları dile getirince insanları yabancı hayranı ilan edenler oluyor. Halbuki aklın yolu birdir ve evrenseldir.
11-10-2017 16:45

Yorum Yazın


Tweetlerimiz