Datome: Fenerbahçe kariyerimde önemli yere sahip
14.09.2020 - 22:03

THY EuroLeague ekiplerinden Olimpia Milano'nun tecrübeli oyuncusu Gigi Datome, kulubün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

"Buradan yedi yıl önce gitmiştim, spor ve bir sporcu için çok uzun bir süre. Umarım daha daha iyi bir sporcu ve insan olmuşumdur. Bu zamana kadar edindiğim tecrübelerle kesinlikle daha tecrübeli hissediyorum kendimi. Aynı insan değilim, daha da iyisi olmak için çabalıyorum."

"NBA tecrübesi çok yoğun ve çılgıncaydı. Beni daha güçlü bir insan haline getirdi."

"Aldığım övgülerin çoğu parkede gösterdiklerimiz ve elde ettiğimiz başarıların yüzünden. Taraftarlarımızın gururlandığı bir oyuncu grubuyduk. Fenerbahçe-İstanbul-Türkiye'nin ruhuna çok uygunduk, bu yüzden çoğumuz takımda uzun zaman geçirdi, çocuklarımız orada doğdu. Benim için başlangıç zordu, Bjelica gibi MVP ödülünü alan bir ismin ardından takıma geldim. 4 numaradan çok 3 numara gibi oynadım hep açıkçası. Zamanı bir kenara bırakırsak, insanların duygularına hitap ettim, büyük bir sevgi var. Taşınmama rağmen taraftarlar hala benle diyalog halinde. Tecrübe etmekten mutluluk duyduğum önemli kariyer anlarımdan biriydi."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz