Darüşşafaka'dan 23 Nisan sürprizi
24.04.2016 - 22:25

Darüşşafaka Doğuş’un Türk Telekom ile oynadığı maç öncesinde 23 Nisan sürprizi vardı: 11 yaşındaki Deniz Bora Arslanoğlu sahaya Daçka antrenörü olarak çıktı.

Darüşşafaka Doğuş pazar akşamı Spor Toto Basketbol Ligi’nde haftanın son maçında sahasında Türk Telekom’u konuk etti. Maç öncesinde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik vardı: Darüşşafaka Doğuş’nun başında sahaya Oktay Mahmuti’nin yerine bu kez “çocuk antrenör” Deniz Bora Arslanoğlu çıktı.

Bu etkinlik için Oyunda Kal sosyal sorumluluk hesabından yapılan paylaşımlar arasından 11 yaşındaki Deniz Bora Arslanoğlu seçildi. Deniz Bora maç öncesi sahaya Darüşşafaka Doğuş baş antrenörü Oktay Mahmuti’nin elini tutarak çıktı. Minik antrenör Deniz Bora, hakem masasında takımın ilk beşini verdikten sonra bir süre Mahmuti’yle Daçka bench’inde sohbet etti. Minik antrenör daha sonra ailesiyle beraber saha kenarı koltuklardan maçı izledi.

KÜÇÜK ANTRENÖRÜN FAVORİ OYUNCUSU WILBEKİN

Bu etkinlik sonrası son derece mutlu ve heyecanlı olduğu gözlenen Deniz Bora Arslanoğlu en sevdiği sporun basketbol olduğunu söyledi: “Işık Okulları 5. sınıf öğrencisiyim. Okulda basketbol oynuyorum. Zaten izlemeyi en sevdiğim spor dalı da basketbol. Bu yıl babam iki adet Darüşşafaka Doğuş kombinesi aldı. Onunla beraber bütün maçlara geliyoruz. Takımda en beğendiğim oyuncu Scottie Wilbekin.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz