Daçka ve Galatasaray'da işlem tamam, sıra Tofaş'ta
12.12.2019 - 10:18

EuroCup'ta normal sezonun sonuna gelindi.

Son maçlar öncesinde Galatasaray Doğa Sigorta ve Darüşşafaka Tekfen, TOP 16'yı garantiledi.

9 haftada 5 galibiyet alan Galatasaray Doğa Sigorta, D Grubu'nda ikinci sırada yer alıyor. Evinde Brescia'ya kaybetmesine karşın Darüşşafaka Tekfen 5 galibiyetle C Grubu'nda ilk sırayı elde etti.

B Grubu'nda ise Tofaş'ın şansı son maça kaldı. Rytas'a deplasmanda kaybeden Bursa ekibi, 4 galibiyette kaldı. 

Son haftaya girilirken Tofaş'ın yanısıra, Lokomotiv Kuban ve Rytas da 4 galibiyette bulunuyor. Ancak Rytas, ikili averaj üstünlüğü ile TOP 16'yı garantiledi.

Tofaş, son hafta maçında Lokomotiv Kuban'ı ağırlayacak ve kazanan takım, TOP 16'nın yolunu tutacak. Kritik mücadele 17 Aralık Salı günü 20:00'de oynanacak.

Yorumlar


sporsever Aslında aynı problem diğer kupalara katılan takımları da eziyor. Telekom ve KSK kendine benzeyen rakipler arasından sıyrıldılar. Bandırma, BJK, Gaziantep, Bahçeşehir yabancı skorerlerin eline bakıyor ve fiyasko yaşatıyorlar. Efes, FB'nin bu ve geçen yılardaki durumları ile Avrupa'da boy gösteren futbol takımlarının başarısızlıkları bu bağlamda çok tartışıldı. Basketbolun 2. , 3.. ve 4. turnuvalarına, hatta kadın turnuvalarına katılan temsilcilerimizin yaptıkları yatırımlar ve aldıkları karşılıklar iflas tablosunu tamamlıyor.
12-12-2019 13:25
sporsever Tofaş ve GS'da yabancı sayısı ve aldıkları süreler abartılı olduğu için sırtlarında yük var, motivasyon ve üretkenlikte zorlanıyorlar. Daçka bu bakımdan biraz daha dengeli, yabancı oyuncu simsar mafyasının gadrine daha az uğramış olduğu için.
12-12-2019 13:16

Yorum Yazın


Tweetlerimiz