Daçka, CSKA'ya direnemedi
09.01.2019 - 21:59

# Daçka - CSKA

Turkish Airlines EuroLeague 17. hafta mücadelesinde Darüşşafaka Tekfen, CSKA Moskova'yı Volkswagen Arena'da konuk etti.

Maça hücumda Higgins ve Rodriguez'in hücumdaki etkinliğiyle başlayan CSKA Moskova, savunmada da Darüşşafaka'nın hücumlarını sertlikle karşıladı ve ilk 7 dakika geride kaldığında 15 sayı bulurken, Daçka'ya sadece 4 sayı şansı tanıdı. Oğuz Savaş'ın oyuna girmesiyle pota altında sayı üretmeye başlayan ve hücum etkinliğini arttıran Daçka, yine de farkın çift hanelere kadar çoıktığı bu çeyreği 16-25 geride kapattı.

Daçka'da ikinci çeyrekte Muhammed Baygül oyuna hareketlilik getirirken, oyun ve skor üstünlüğünü koruyan CSKA Moskova, devrede soyunma odasına 34-44 önde gitti.

Üçünçü çeyreğin başı karşılıklı basketlerle geçti ve skor 38-48'e geldi. İlk 5 dakika sonunda CSKA oyuna ağırlığını koyarak farkı 15'e çıkardı ve televizyon molasına 39-54 CSKA Moskava üstünlüğüyle girildi. Televizyon molasından sonra CSKA içeriden oyunlarıyla farkı korudu ve son çeyreğe 49-60 üstün girmeyi başardı.

Son çeyrekte, periyod başında CSKA cephesinde 2. teknik faülünü alan Sergio Rodriguez oyun dışı kaldı. Rodriguez'den bayrağı devralan De Colo ile sayı üreten CSKA, bitime 4:55 kala gelen TV molasına 56-71 önde girdi. Skor üretmekte zorlanan Daçka, CSKA'nın farkı 20 seviyesine çıkarmasına da engel olamadı. Kalan sürede üstünlüğünü koruyan CSKA Moskova, karşılaşmadan 65-80'lik skorla galip ayrıldı.

Darüşşafaka Tekfen bu sonuçla 15. mağlubiyetini alırken, CSKA Moskova 13. galibiyetini aldı.

 

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın