Daçka, deplasmanda CSKA'ya ecel teri döktürdü
18.10.2018 - 21:45

THY EuroLeague 3.hafta maçında Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda CSKA Moskova’ya konuk oldu.

Mücadelenin ilk yarısı temsilcimizin iyi oyununa sahne oldu. Maçı oldukça düşük tempoya çeken Darüşşafaka Tekfen, CSKA Moskova’nın kötü dış atış yüzdesinden de yararlanarak oyunda önde kalmayı başardı. Soyunma odasına gidilirken 31-38 Daçka üstünlüğü vardı.

Üçüncü çeyrekte daha derli toplu bir görüntü çizen Rus temsilcisi, maça yeniden ortak oldu. Çeyrek sonuna doğru skordaki üstünlüğü de ele geçiren CSKA, final periyotu öncesi 9 sayılık avantaja sahipti; 57-48. Son periyota da iyi giren CSKA Moskova, temsilcimizin direncini kırdı. Ancak çabuk toparlanan temsilcimiz, Eric'in büyük çabasıyla çift haneli farkı eritmeyi başararak farkı 5 sayıya indirdi; 70-65, 36.dakika. Bitime 1:17 dakika kala Diebler'ın 3 sayılık basketiyle fark 4 sayıya indi; 76-72. Farkın daha fazla azalmasına izin vermeyen CSKA Moskova, kalan kısıtlı süreyi skordaki avantajını iyi kullanarak geçirdi ve haftayı 80-75'lik galibiyetle kapattı.

Bu skorla Darüşşafaka Tekfen ikinci kez kaybetti, CSKA Moskova yoluna kayıpsız devam etti.

Yorumlar


ballokum Bravo Daçka'ya. tebrikler Ahmet Çakı. Gelecek vadeden bir koç. Oyuncularıyla uyumu çok iyi. E. Ataman'ın Ahmet Çakı'dan öğreneceği çok şey var. verin A. Çakı'ya Efes2i, F4 yaptırsın. Efes, A. Çakı ile anlaşmalıydı. Bunu çok söyledik ama onlar köhne, demode bir teknolojiyi seçtiler, güneş enerjili teknoloji yerine.
18-10-2018 22:52

Yorum Yazın


Tweetlerimiz