CSKA Itoudis’e izin vermedi

13.02.2017 - 15:34

Bugün CSKA Moskova yönetimi ve başarılı koç Dimitris Itoudis arasında Yunanistan Milli Takımı konusunda bir toplantı gerçekleşti ve CSKA Moskova yönetimi koçun aynı zamanda Yunanistan Milli Takımı’nı çalıştırmasını veto etti.

Her ne kadar Itoudis iki takımı aynı anda yönetmek istese de bu konu yönetimin cevabı karşısında şu anda rafa kalkmış durumda.

Yunan koç durumla ilgili olarak; Benim ve federasyonun isteği milli takımın başına geçmemdi, bu benim için büyük bir onur olacaktı. Ancak CSKA yönetimi ve federasyon ile yaptığım görüşmelerden sonra teoride güzel olan iki takımı da aynı anda çalıştırma fikrinin pratikte iki takıma da tam konsantrasyon gerektiği için imkansız olduğunu gördüm. Karşılıklı anlaşma ile daha sonraki periyotlarda bunu tekrar görüşme kararı aldık.

Ben kişisel olarak milli takım görevi için her zaman hazırım, umarım bu konu için ilerde daha iyi bir zamanlama bulabiliriz. Federasyon başkanına bana güvendiği için çok teşekkür ederim. Her ne kadar göreve gelemesem de milli takım için tüm yardımı yapmaya hazırım.


CSKA Moskova başkanı Andrei Vatutin; Açıkçası milli takımda çalışmak her koçun hayalidir. Bu yüzden milli takım için bizim koçumuzu bu göreve layık gördüklerinden dolayı Yunanistan Basketbol Federasyonu başkanına çok teşekkür ederim. Ancak milli takım arenası tam konsantrasyon, sorumluluk ve baskı olan bir mecra. Bu yüzden Itoudis’in milli takım koçluğuna getirilmesi bizi bir çok açıdan endişelendirdi. İki takımı birden idare edecek olması onu fiziksel ve mental olarak ikiye bölecekti. Sonuç olarak da bizim takımımızın hazırlık döneminin önemli bir kısmını kaybedecektik. Tüm bunlar bizi gerçekçi bir karar almaya itti.

Kaynak: sport24.gr

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın