Çok mutluyum
24.06.2018 - 22:25

Basketbol camiasının uzun zamandır beklediği karar çıktı. Federasyon yabancı sayını 6'dan 5'e indirdi. Ben zaman içinde bu sayının 4'e ineceğine de inanıyorum.  Geçenlerde ÜZÜLÜYORUM- DAYANAMIYORUM diye bir yazı kaleme almıştım. Sebebi ligde ve kupa karşılaşmalarında  takımlarımız oyunun büyük bir bölümünde yabancı oyunculara şans vermeleriydi. Ama 16 takımlı ligimizde Orhun Ene Ene, Ufuk Sarıca ve Ergin Ataman gibi değerlerimizin gençlerimize şans vermelerini göz ardı edemem. 
 

Benim gibi Milli Takım da uzun seneler forma giymiş arkadaşlarımda yabancı sayısının 5'e inmiş olmasından çok mutlu olduklarından eminim. 
 

Şimdi iki kesime de büyük sorumluluk düşüyor. 
 

1- MENAJERLER
 

Menajerler kendilerine biraz çeki düzen vermek zorunda. Portvöylerindeki  Türk  oyuncularına  yüksek transfer piyasası yaratmak yerine onları oynayabilecekleri takımlara yönlendirmeleri  gerekiyor. 
 

2- TÜRK  OYUNCULAR
 

Basketbol Federasyonu yabancı sayını beşe indirerek bir anlamda Türk oyuncuların önünü açtı. Artık Türk oyuncular bize süre verilmiyor diye sızlanmayı bırakıp, çok sıkı çalışmaları gerekiyor. 
 

Hidayet Türkoğlu göreve geldiği günden beri ekibiyle birlikte basketbolumuzun önünü açıcı hamleler yapıyor.  BGL nin hayata geçirilmesi ile uzun vadede oyuncu havuzu yaratılması,  Aydın Örs’ün Eğitim Kurulu Başkanlığa getirilmesi, Mili Takım maçlarının tüm illerde oynatılması , Süper Ligde tüm maçların naklen yayını, eğer gerçekleşebilirse Milli Takımlarımızın göçebe konumdan kurtulacağı Abdi İpekçi projesi ve son olarak yabancı sayısının beşe indirilmesi basketbolumuz adına sevindirici gelişmeler. 
 

Eğer Basketbol Federasyonu takımlarımızı MALİ DİSİPLİNİ içine sokabilirse  işte o zaman Avrupa Basketbolunun zirvesindeki ülkeler arasına girebiliriz. 
 

Basketbol dolu günler dileklerimle.

Yorumlar


sporsever Yabancı lobisi trolleri yine Hakyemez'i yaylım ateşe tutmuşlar. Avrupa'nın en iyi ve başarılı altyapı milli takımlarını çıkaran ülkemizin sporcularına istediğiniz kadar hakaret ededurun, hocanın dediği gibi rakam 4'e de inecek, daha da azalacak, A Milli başarılar da bu sayede yine gelecek, siz de çatlayıp duracaksınız.
13-07-2018 23:43
Deniz Bu kararla sadece yerli oyuncuların ücretleri artacak, son 3 senede başarılar elde eden takımlarımız Avrupa kupalarında finalleri, dörtlü finalleri (final four) daha zor görecek. Avantajı dışarıya döviz akışı azalacak, yerli oyuncular biraz daha fazla süre alacak. Ben emin değilim ama umarım bu karar hayırlı olur.
25-06-2018 09:33
Dynamo Trifonoviç , Blatt , Flipovski gibi değerlerimize(!) daha çok değer vermeliyiz bence. Gençlerimize daha uzun süreler verdiler. Diğer 3lünün ana planı , sonucu başından belli olan bir ligde yabancıları posaları çıkana kadar oynatarak , playoff koltuğu kapmaktı.
25-06-2018 02:14
damon yabancı sayısı indikçe avrupa kupalarında başarı gelmeyecektir.çünkü yerli sporcular tembel,hırs yoksunu,paragöz ve sadece torpili olan kişilerdir.hiçbir yerli sporcu antrenman öncesi ve sonrası ekstra çalışmaz.bize türk insanını öğretmeye kalkmayın.milli takımımızın hiç bir zaman hiç bir kupada 1.lik şansı yoktu ve olmayacak..iki tane ev sahibi gazıyla ikinci olduk diye başarılı bir milli takımımız var sanmayın.ben hiç hatırlamıyorum ileri gittiğimizi. ve gitmeyecektir.
24-06-2018 22:38

Yorum Yazın


Tweetlerimiz