Coach K'den Teodosic'e büyük övgü
21.08.2016 - 09:48

ABD coachu Mike Krzyzewski, Sırbistan'ın yıldızı Milos Teodosic'ten övgüyle bahsetti.

Bugün altın madalya için Sırbistan'ın karşısına çıkacak olan ABD'de coach K, 'Sırbistan çok iyi arkadaşlığa sahip olmuş bir takım. Müthiş bir pas takımılar. Avustralya'da gösterdikleri gibi müthiş savunma takımılar ve uluslararası alanda tüm zamanların en iyi oyuncularından biri Milos Teodosic tarafından liderlik ediliyorlar. Bizim için çok ama çok zor olacak' dedi.

Yorumlar


Ertan Ürkmez Teodosiç'in yarı final maçındaki performansı muazzamdı, kusursuza yakın bir maç çıkardı. Fakat Avrupalı oyuncular bağlamında olsa dahi gerçekten abartılı bir yorum olmuş. Sabonis, Marchuniadis, Kurtiniatis, Gallis, Sanafifanio, Djordovic, Danilovic, Kukoc, Bodiroga vb lerini nereye koyacağız o zaman ki Teodosiç kariyer anlamında bu oyuncuların çok çok gerisinde henüz...
21-08-2016 14:08
ayzen teodosici tv de değil de salonda izleyin... topsuz alanda koşularını ve paslarını anlatmaya kelimeler yetmez.. bir heurtel bir teodosic para verip izleyeceğim basketbolcular.
21-08-2016 12:40
Emre Mike Krzyzewski abartmış bence. Evet elbette Teodosic çok iyi bir oyuncudur ama "tüm zamanların en iyi oyuncularından biri" olduğu konusunda şüphelerim var doğrusu. Hele de hafızalarımızda Drazen Petroviç duruyor iken. Bu arada sanırım Krzyzewski bu yorumu sadece Avrupalı oyuncuları kastederek yapmış olmalı. NBA oyuncularını hariç tutmuş olmalı. Aksi takdirde sıralamada çok aşağıda kalırdı.
21-08-2016 12:35

Yorum Yazın


Tweetlerimiz