Aslan'ın ilk galibiyeti İsrail deplasmanından
08.11.2017 - 23:05

EuroCup B Grubu 5.hafta maçında temsilcimiz Galatasaray Odeabank, İsrail deplasmanında Hapoel Bank Yahav Jerusalem ile karşılaştı.


Mücadeleye iyi giren Galatasaray Odeabank, TV molasına 11-19 önde girdi ve molası sonrası oyun temposunu hiç düşürmeyerek ilk periyotu 13-29 önde bitirdi.

İkinci periyotun ortasına kadar rahat bir oyun ile skoru sürükleyen sarı kırmızılılar, devrenin bitimine 3 dakika kala rakibine yakalansa da, ilk yarıyı 40-48 üstünlükle geçti.

Üçüncü çeyrekten itibaren ise yeni bir maç başladı. İlk yarının aksine skorun ve oyunun çok yakın gittiği periyotta küçük farklarla da olsa hep önde kalmayı başaran Cimbom, son periyota girilirken 61-67 öndeydi.

Final periyotunda sahada ilk periyottaki Galatasaray Odeabank vardı. 35.dakikada 74-83 önde olan sarı kırmızılılar, kalan 5 dakikada rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermedi ve EuroCup 2017-2018 sezonundaki ilk galibiyetini elde etti; 81-91.
 

Yorumlar


Demircan Yenilmez armada geri döndü :) Eurocup'ın en kötü takımını belirleyecek maçta heyecan fırtınası esti. Maçı Galatasaray , en kötü takım payesini ise Hapoel kazandı.
09-11-2017 17:42
KupaKralı Site sorumlusu olarak atadığım beyimin bu platformda yarattığı sıkıntıdan ötürü özür dilerim. Kendisini merkeze çekerek seviyesine daha uygun sadece beden gücü gerektiren işlerde görevlendireceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.
09-11-2017 16:03
KupaKızı Beyim ilaçlarını almadığı zaman böyle oluyor. Lütfen onun kusuruna bakmayınız. Zaten Avrupa'da 50-60 milyon euro bütçesi olan bir takım bulunmadığını ufacık veletler bile biliyor...
09-11-2017 14:19
emirt Hükümet çıkar en sonunda, genelde olduğu gibi...GSOB'ın bütçesizliği ve bütçe kaynağı olacak sponsorsuzluğu kendine ait proje ve planlamasının olmamasından ya da yanlış olmasından kaynaklıdır. Bu da yönetim zaafiyetinden başka birşey değildir. Aynı zamanda istikrarın ve başarının da tetikleyicisidir bunlar. Diğer taraftan, ekol olmak belirli bir düzeydeki sürdürülebilir başarının getirdiği bir sıfattır. Ligde kalmak ve ilk 8e oynamak gibi bir başarı tanımınız varsa dediğiniz doğrudur; hedef daha büyükse teşhisiniz yanlıştır. FB-GS polemiğine dönüşmesin zira FBD taraftarı da değilim.
09-11-2017 09:14
Efes Fan Şirket takımlarından alıp veremediğin nedir? Odeabank şirket değilmidir? Ayrıca sponsorlar olmasa ne EL olur ne EC. Biraz cahillikten kurtulun ya. Futbol holiganları buraya gelmesin
09-11-2017 08:59
Tolga Hakikaten sürpriz bir galibiyet olmuş inanın hiç beklemiyordum inş. bu maç milat olurda çıkış trendine gireriz öbür türlü kötü senaryo hazır zaten.
09-11-2017 08:27
ballokum KupaŞeysi yine saçmalamış. Yazıyı bulan Sümerler, Sümer uygarlığı devam etsin gibi bir şeyler şaapmış. Ne komik.. Basketbolü öğretenmiş. Babasının malımıymış basketbol da GS'nin, o öğretmiş. Hayatımda bu kadar komik şey duymadım. Sen nerede olduğuna bak ve ağlayıp dur. Pastanın üstüne filan konduğu yok şirket takımlarının. İyi organiz olan pastaya sahip oluyor. ODEBANK GS şirket takımı ise parasını çarçur ettirdiği için daha önceki koçuna pasta tabağını yıkamak zorunda kalıyor.
09-11-2017 07:25
Kupacahili Odeabank bir şirket değilmi sayın cahil. Ayrıca sizde daha büyük marka olun sizede büyük şirketler sponsor olsun
09-11-2017 07:06
TrabzonluJimmyButlerGöksenin 1'de 1 2lik, 4'te 4 3lük isabeti ile yüzde yüzlük bir performans gösteren Göksenin Köksal, son Avrupa Şampiyonası'nda kendisine havlu sallayıcılığı reva gören Ufuk Sarıca'ya gerekli mesajı da bizzat vermiş oldu. Ey Ufuk Bey: Muhtemelen bir çok yerli oyuncunun milli takıma gelmeyeceği eleme maçlarında da Göksenin'e yine git sen kenarda havlu salla diyebilecek misin göreceğiz! O maçlarında senin koltuğunu başkaları değil, pervasızca havlu sallattığın aslan parçası cesur yüreklimiz kurtaracak. Bundan emin olabilirsin.
09-11-2017 02:25
Mertbaba İlk olarak Gsli yöneticilere minnettarım!!!Ataman'ı iyi ki yollamışız yoksa galibiyet mümkün değildi!Napolyon pardon Kunter olmasa naaapardık. Neyse artık hedef belli İtalyan takımını alta almak 4g1m ile bu mümkün hatta 3lük bile olabilir.Ki XIII.Lui pardon Kunter ile Bayern maçını deplasmanda kazanmakta mümkün! Tabi Rakeem ve Summers sokakta basketbol oynamadığını bilmesi lazım.Hazımsızlar galibiyeti 3lük yüzdesine bağlarsa Summers dışında hepsi doğru atışlar.Summers diyorum 100.kez ama adama haksızlık ediyorum Kunter ona sadece at demiş çünkü (ribaunt ortalaması Renfro'dan az ama tek uyarı yok gelişme de yok) Hendrix garibim 3 yaş genç olsa Lasme etkisi yapardı!Hardy gelişme kapasitesi olan tek oyuncu yabancılardan ama koç?!?!!?!?!?Hapoel Gs'nin İsrail şubesi bu arada!
09-11-2017 01:58
Nurdan Subaşı @KupaBeyi saçmalama rekoru kırmışsın komik bir yazı olmuş. Fenerbahçe taraftaru değilim ama ben bile güldüm. Senin yazını okuyunca sunu anladım iyi iş yapan takıma kel alaka haberlerin altına adını geçirip saldırma havası çekememezlik.Kaldıki şirket takımı diyorsun ama odeobank galatasarayın bütçesini karşılıyor unutuyorsun sanırım yani övmeye çalıştığın takımada hakaret ediyorsun. Sana son bir tavsite italya basketbol ve voleybol takımlarını izle ve formalarının üstlerinde yazan sponsorları oku sporu onlardan daha iyi bildiğini düşünemiceğine göre demekki şirketler olmadan spor kulüpleri ayakta duramaz. Tıpkı Galatasaray futbol takımını sponsorluklarla ayakta tutan şirketler gibi.Boş konuşmak yerine doğru örneği değerli kılsanız bence Galatasaray yönetimide bukadar meydanı boş bulmaz.
09-11-2017 01:51
mroz Kupabeyi Galatasaray gibi bir kulubu bu yaptıgın ciddiyetsiz aşağılık kompleksi kokan yorumlar ile kücük düsürdügünün farkında değilmisin. Hicbir Türk spor kulubunun senin gibi holigana ihtiyacı yoktur. Galatasaray saygınlığını başka spor kuluplerine kompleks kusarak degil , vizyonu ve başarıları ile cıtayı yukarı cekerek kazanmıştır.
09-11-2017 00:43
Hakan Cengiz İşte bu beeee! Yenilmez armada! :)))
09-11-2017 00:11
dincer odeabank ismini galatasaray hayir olsun diye yanina koydu zaten cok haklisin kardes
08-11-2017 23:45
KupaBeyi Bu takıma ne olursa olsun sahip çıkılmalı.. Bu takımın Bazı "ŞİRKET" takımları gibi 50-60 milyon euro bütçesi yok.. Sponsor olmadan kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor.. Lig de ise Şirket takımları gibi 50-60 milyon euroluk takımlarla mücadele ediyor.. Bu takımıtn Ekol bir takım olduğunu unutmayın.. Türkiye'ye basketbolu getirmiş ve öğretmiş takımdan bahsediyoruz.. Bu basketbol bilgisini öğrenen bazı "ŞİRKET" takımları pastanın üzerine konmaya çalışıyor aman dikkat
08-11-2017 23:19

Yorum Yazın