Cenk Renda: Bu karardan en çok etkilenen takımlardanız
25.05.2020 - 17:32

Fenerbahçe Beko Menajeri Cenk Renda, Euroleague kararını FB TV’ye değerlendirdi.

Cenk Renda, "Zor bir karar. Bence EuroLeague yetkilileri ve oradaki 11 A lisanslı takım kolay bir karar vermediler. Çünkü tüm Dünya ve Türkiye, benim de yakından yaşadığım koronavirüs ile mücadele ediyor. O yüzden alınan bu kararlarda öncelik bu virüs ile başa çıkmanın yollarıydı. Dolayısıyla basketbol oynatmak isteyen EuroLeague yetkilileri, tabii burada 10 tane ayrı ülke var ve bunların da koronavirüs ile savaşırken almış oldukları kurallar var. Kuralları da göz önünde bulundurmak gerekiyordu. Bunun sonucunda hepimizin, bütün EuroLeague takımlarının kadrolarında mevcut olan yabancı oyuncular var ve bu zor dönemi de doğal olarak ailelerinin yanlarından geçirmek istiyorlardı. Ve takımlardaki yabancı oyuncular ülkelerine gittiler. Bunların tekrar yaşadıkları ülkelere dönmeleri de bir süreç. Ondan sonrası için de bu oyuncuların mental ve fiziksel olarak maçlara hazırlanması apayrı bir süreçti. Alınan kararda hep bunlar göz önünde bulunduruldu. Bana göre bunlardan daha önemlisi de kendi işimle ilgili olduğu için onun çok önemli olduğunu düşünüyorum; konaklama ve seyahat. Bir ülkede toplanılacaktı, bu da ayrı bir maliyet ve apayrı bir zorluk getiriyordu. Bunun için de bu zorlukların sonucunda hepsi bir arada düşünüldü ve saygı duyduğumuz karar alındı.” dedi.

Sezonla ilgili de değerlendirme yapan Renda, "Bu alınan kararda en çok etkilenenlerden bir tanesi de biziz, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı. Kulübümün de açıklamasında yer aldığı gibi şubat ayında başlayan başarı grafiğimiz yükseliyordu, ivme kazanmıştı. Türkiye Kupası'nı kazanmıştık ve EuroLeague'de de dolu dizgin gidiyorduk. Formumuzun da zirvesine ulaşmıştık. Bütün sakatlıklardan kurtulmuştuk, takımca tam kadro çalışmaya başlamıştık. Fakat bu koronavirüs bizim bu hızımızı kesti. Ama yine Kulübümüzde her branşta insan sağlığı ön planda olduğu için biz de bu karara saygı duyuyoruz ama üzülmedik değil. Çok üzüldük." şeklinde konuştu.

Yorumlar


Yigit Bu formunuzun zirveye ulasmis haliyse iyi olmus sizin icin sezonun iptal edilmesi. Bundan bile magdurluk cikarmayi basarmis adam.
25-05-2020 21:45
Murat Neye üzüleceksiniz allah aşkına bu sezon fb için bitmişti zaten en çok siz sevinmişsinizdir.Burda üzülecek bir takım varsa o da Efes tir.Çok yazık oldu Efese çok yazık.
25-05-2020 18:01
Aksoy Sayın Renda şampiyon olacaktınız her halde ondan çok üzüldünüz sanırım.
25-05-2020 17:58

Yorum Yazın


Tweetlerimiz