Demir İnşaat Büyükçekmece içeride acımadı
16.11.2016 - 20:35

FIBA Europe Cup 5.hafta maçında Demir İnşaat Büyükçekmece kendi sahasında ağırladığı Rus ekibi Enisey’İ 93-77’lik skorla mağlup edip 5. maçta 4. galibiyetini aldı.

Bu sonuçla Demir İnşaat Büyükçekmece grupta liderliği ele geçirdi, konuk ekip Enisey ise ilk mağlubiyetini almış oldu.

Maça iki takım da pick and rollerle boyalı alandan sayılar bularak başladı. Karşılıklı atılan basketlerle geçilen dakikalar sonrası son hücumu Hayes ile değerlendiren Demir İnşaat Büyükçekmece ilk periyotu 20-17 önde kapattı.

İkinci çeyrek Demir İnşaat Büyükçekmece’den Stipanoviç’in basketi ile başladı. Periyotun ilk dakikalarında boyalı alanı iyi işleyen Eldrigde-Stipanoviç ikilisi skoru 32-28’e getirip Enisey’e mola aldırdı. Mola dönüşü oyundaki ağırlığını devam ettiren Büyükçekmece yine Hayes’in son saniyede bulduğu basketle devreye 44-41 önde girdi.

3.periyot Demir İnşaat Büyükçekmece fırtınası ile başladı diyebiliriz. 24.dakikada fark Enisey’e çalınan sportmenlik dışı faul ile 57-47 ile 10’a çıktı. Bununla da yetinmeyen temsilcimiz oyundaki hakimiyetini devam ettirince 26.dakikada gelen mola öncesi farkı 13’e çıkardı, 62-49. Periyodun kalan dakikalarında oyunda bir değişiklik olmayınca son periyota ev sahibi Demir İnşaat Büyükçekmece 67-55 önde girdi.

Karşılaşmanın son çeyreğine deplasman takımı Enisey iyi başladı ve 32.dakikada Büyükçekmece molasına kadar skoru 67-60’a getirdi. Kalan dakikalarda farkı korumayı başaran temsilcimiz mücadeleyi de 93-77 kazanmış oldu.

Ev sahibi Demir İnşaat Büyükçekmece’de Eldrigde 16 sayı 6 asist, Ceyhun Altay 15 sayı 5 ribaunt ile galibiyetin mimarları oldular. Konuk ekip Enisey’de Wayns’ın 15 sayı 4 asisti galibiyet için yeterli olmadı.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz