Cedi’nin performansı herkesin dilinde
10.02.2018 - 12:03

Atlanta Hawks karşısında NBA kariyerinin en iyi maçını çıkartan ve taraflı tarafsız tüm izleyicileri kendisine hayran bırakan Cedi Osman, kulüp yetkilileri ve takım kaptanı LeBron James’ten de tam not aldı.

Cleveland Cavaliers genel menajeri Koby Altman, maç sırasında yorumcu olarak görev yaptı. Cedi hakkında yorumlarda bulunan Altman, genç oyuncuyu överek onun daha fazla süre alması gerektiğini ve şimdi yapılan hamlelerle bu durumun mümkün olduğunu söyledi. Cedi Osman için birkaç kez İstanbul’a onu izleyemeye geldiklerini de ekleyen Altman, her izleyişinde genç oyuncudan etkilendiğini söyledi.

Cedi Osman’ın enerjisine de değinen Koby Altman, tüm takımın bu durumdan etkilendiğini ve her oyuncunun Cedi’yi çok sevdiğini açıkladı. Cedi’nin çalışkanlığı da tüm teknik heyeti etkilemiş durumda. Antrenmanlar dışında gym’de çok fazla zaman geçirmesi herkesin taktirini kazanmış. Tüm bunların yanı sıra, 16 yaşından beri profesyonel basketbol oynaması onu diğer çaylak oyunculardan ayıran bir özellik olarak öne çıkıyor, hiç gergin değil ve ne yapması gerektiğini biliyor diye sözlerini noktaladı.

Maç sonunda Cedi Osman’ın performansı takımın yıldızı LeBron James’e soruldu. Kaptan James bu soruya “Bugün Cedi bana hiçbir şey göstermedi, size birşeyler gösterdi. Fakat bana onun hakkında bilmediğim bir şey göstermedi” yanıtını verdi.

Ünlü internet sitesi Reddit’in kullanıcıları da Cedi Osman’ın performansından çok etkilenmiş gözüküyor. Cedi Osman’ın ilk beşte yer aldığı ilk NBA maçı ve Michael Jordan’ın ilk beşte yer aldığı ilk NBA maçı diye alt başlık açan kullanıcılar, Majesteleri ile Cedi’nin performansını karşılaştırdılar.


 

Yorumlar


ballokum Reddit kullanıcısının adına dikkat çekmiş Levo arkadaşımız. Bu gidişle adam/kadın adını değiştirip, "CediFuckMe" yapabilir. Ya da her ismi yan yana koyabilir. İnsanlar nasıl bu noktaya gelirler anlamak zor. Bizde de hastaları az değil, kendilerine KralJames, "DieForYouJames" gibi isimler takarak buralarda yorum yazıyorlar.
11-02-2018 11:56
Levo O küçük istatistiği gönderen isim acaip !
11-02-2018 08:39
Dynamo Cedi hakkında burda ve değişik yerlerde defalarca yazdım. Cedi'nin en büyük özelliği her geçen gün her geçen sene gelişim göstermesi. Oyununa kendisine birşeyler katması. Potansiyelinin sınırı yok. U20 Mvpliği ardından ; İvkoviç öncesi yardımcısı Yunan koçla geçirdiği ilk sezondan şu an ulaştığı noktaya kadar her sene oyununa birşeyler kattı Cedi. A milli takımımızında muhtemelen önündeki 10-12 senelik sürecinde ana parçalarından biri olacak. Allah sakatlık şanssızlık vermesin , sporumuzun gözbebeklerinden biri şu anda Cedi !
10-02-2018 20:21
basketsever çook büyük ADAM olacak bu çocukk. gurur duyuyoruz the jedi
10-02-2018 15:31

Yorum Yazın