Cedi Osman: "Fenerbahçe'de oynamak hep hayalimde"
09.11.2019 - 19:33

NBA'de Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, Cavs'ın Washinton Wizards'ı 113-100'lük skorla mağlup ettiği maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmada 9 sayı 3 ribaund 4 asist 2 top çalma ile oynayan Cedi Osman şunları söyledi:

"Geçen seneye göre fark şu; daha istikrarlıyım. Geçen seneye göre biraz rolüm de değişti. Uzun dakikalar oynuyorum ve tabii ki bu önemli bir şey. Yani herkes zaten memnun, antrenör de aynı şekilde benim hakımda, o yüzden her şey yolunda"

Geride kalan Dünya Kupası ile ilgili de konuşan Cedi:

''Daha iyi olabilirdi tabii, çok şanssızdık ama sonuçta hedefimiz olan olimpiyat elemelerine katılma hakkı kazandık. Umarım olimpiyat elemelerini kazanıp olimpiyatlara gideriz'' ifadelerini kullandı.

Furkan ve Ersan'la olan ilişkisi hakkında konuşan başarılı oyuncu şunları söyledi:

'Furkan, 'Portland karşısında son saniye üçlüğü attı, ondan sonraki Phoenix maçında da inanılmaz iyi oynadı. Zaten Furkan çok iyi, çok yetenekli bir oyuncu ve kesinlikle o şansı hak ediyor. Süreler verildiği zaman zaten bence gösterdi oynayabileceğini, o yüzden kesinlikle oynamasının gerektiğini düşünüyorum. Aramız çok iyi birbirimizi de çok seviyoruz''

''Hep Fenerbahçe'de oynama hayalim var ama Anadolu Efes de yetiştiğim kulüp''

Cedi Osman, ''İleride Türkiye'ye dönsen aklında yatan bir takım var mı?'' sorusunu yanıtlarken de, hep Fenerbahçe'de oynama hayalinin olduğunu ama diğer taraftan yetiştiği kulüp olan Anadolu Efes'in de kendisi için hep bir adım önde olacağını söyledi. Cedi Osman şöyle konuştu:

''Yani inanın hiç düşünmedim. Çünkü uzun süreler NBA'de oynamak istiyorum. Ama hep bir Fenerbahçe'de oynama hayalim var hem taraftarından dolayı hem de sonuçta çok büyük bir kulüp. Ama tabii onlar sadece işte belki olursa, basketbolu bırakmadan önce son sene hani tekrar bir Türkiye'ye dönüp...Ama bir yandan Anadolu Efes de var yani sonuçta büyüyüp yetiştiğim kulüp var. O yüzden herhalde o iki takım arasında bir seçim yapardım ama Anadolu Efes bir adım daha önde benim için çünkü sonuçta yetiştiğim bir kulüp.''

Cedi Osman Türk destekçilerine ne mesaj vermek istediği sorusu üzerine de, kendisini destekleyen herkese çok teşekkür ettiğini, gerek iyi günde gerekse kötü günde hep destek mesajları aldığını ve bunların kendisi için büyük bir motivasyon olduğunu belirtti.

Kaynak: Amerikanın Sesi

 

Yorumlar


Serdar Topaloğlu Gelişmekte olan basketbolu ile Türkiye'nin NBA'daki başarılı temsilcisi Cedi'nin umarım o ligdeki kariyeri başarılarla dolu ve uzun olur. Türkiye'deki tüm kulüpler gibi FB'nin de böylesine kaliteli bir oyuncuyu kadrosunda görmek istemesi çok normal. Ancak kulübün kendisine vermiş olduğu nazik yanıt gibi, kalbimiz onun başarılarının yanında. Sakatlıklar uzak, başarılar hep yanında olsun. Gurur duyuyoruz onunla ve NBA'da ki diğer oyuncularımız olan Ersan ve Furkan ile. İyi ki varsınız, iyi ki ülkemizin basket camiasından yetişmiş değerlersiniz.
11-11-2019 12:55
Bakın Burası Çok Önemli Cedi şimdi bunu söyledi diye kendisiyle ilgili iyi yazı yazan insanların kötü kötü şeyler yazmalarına tanık olmamız yakındır. Çünkü ülkemiz pille çalışan bir cihaz olarak kabul edilirse o cihazın pili de bizzat algı kavramıdır.
09-11-2019 20:01

Yorum Yazın


Tweetlerimiz