ÖZEL-Cansu Köksal: Mondeville Türkiye'den çoğu kulüpten profesyonel
23.03.2020 - 12:37

Ülkemizi Fransa'da Mondeville takımında temsil eden milli oyuncu Cansu Köksal, sitemize açıklamalar yaptı.
 
Bu sezon 12.2 sayı 3.2 ribaund 2.5 asist ortalaması ile forma giyen Cansu Köksal,  Fransa'da oynadığı son resmi maçta Toulouse karşısında uzatmada 10 sayı buldu.  Milli oyuncu maçı da 20 sayıyla tamamlarken mücadelenin kahramanı olmuştu.
 
 
Resim
 
Son maçında iz bırakan Köksal şu açıklamaları yaptı:

"Fransa Ligi gerçekten çok sert bir lig, antrenmanlar aynı şekilde çok yoğun ve sert geçiyordu. Bana çok büyük katkılarının olduğunu düşünüyorum öncelikle basketboluma sonrasında ise karakterime. Bana yaklaşımları çok sıcaktı bu da adapte olmamı kolaylaştırdı. Türkiye’deki çoğu kulüpten daha profesyonel olduklarını düşünüyorum. Burada ayrı bir parantez de Nuğman Özbaş’a açmak istiyorum. Kendisiyle Fransa’ya gittiğimde tanıştım. Bana ilk günden son güne kadar çok büyük yardımları oldu. Ona da buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum." 
 
"Yurtdışında oynamak kolay değil ama insanı her konuda geliştirdiğini düşünüyorum. Farklı bir kültür buna adapte olmak zaman alıyor ama bu sürecte çok şey öğreniyorsunuz.. Şu an geleceğimiz belli değil ama tekrar gitmek isterim."

"Her ülke gibi Fransa da coronavirüsünden etkilendi ve önlemler hızlıca alınmaya başlandı. Liglere 31 Mart'a kadar ara verildi şuanda bildiğiniz gibi evden çıkma yasağı var."

"Her gün bir saat evimin bahçesinde idman yapıyorum. Belirli bir programım var. Ayrıca beslenmeme dikkat ediyorum ve düzenli uyuyorum."

(Liglerin devam etmeye başlaması halinde sporcuların dönüş süreci hakkında)
"Şu an her sporcu evinde spor yapmaya bir şekilde devam ediyor. Tabi ki başta biraz sorun yaşanır ama ben herkesin o dönemi çabuk atlatacağını düşünüyorum"

Yorumlar


sporsever Daha üç yıl önce yarıfinalde Türkiye Kupası haline dönüşen Avrupa Kupasında çeyrek final öncesinde takımları ağır farklarla elenen Türkiye, Milli Takımda da doğal olarak yerlerde sürünüyor. Yıllar önce FB'de yedek beklemekten usandığı için GS'lıların kancasına takılıp olay olan C. Köksal, bir kaç kulüp daha dolaştıktan sonra çok doğru bir adrese gitmekle Türk kadın basketbolcusuna yol gösteriyor şimdi, ister istemez. Yabancı çöplüğü haline gelen ve Türk oyunculara skorer olma şansı verilmeyen Türk Ligi iflas etmiştir, kaçın gidin buradan. Fransa olması da gerekmez, neresi olursa olsun. Yeter ki kenarda oturmayın, ilk beşte olun.
24-03-2020 11:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz