Canik Belediye - Beşiktaş maçında olaylar
20.04.2017 - 10:04

Dün oynanan Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi son hafta maçında Canik Belediye ile Beşiktaş Samsun’da karşı karşıya geldi.


Canik Belediye’nin ligde kalması açısından büyük önem taşıyan maç öncesi, sırası ve sonrasında Beşiktaş takımına basketbola yakışmayacak saldırılar yapıldı.

Takım salona gelmeden otobüsü taşlandı, maç sırasında ve sonrasında Beşiktaş koçu Aziz Akkaya’ya küfür edildi. Takımlar devre arasında soyunma odasına giderken rakip takım yöneticilerinden biri Akkaya’ya “Bizi küme düşürmek mi istiyorsun şerefsiz” diye bağırdı. Maçın son çeyreğine girerken Beşiktaş 13 sayı öndeydi fakat periyot başladıktan 1 dakika sonra salonun ışıkları kesildi, mücadele tam 17 dakika durdu. Maç başladıktan sonra tribünler ile polis arasında gerginlik yaşandı, Canik Belediye’yi ilgilendiren diğer maçların sonucu belli olunca olaylar yatıştı.

Beşiktaş koçu Aziz Akkaya basın toplantısında "Biz Beşiktaş'lıyız. Takımların durumu bizi ilgilendirmez, kazanmak için oynarız. Bu şerefsizlikse evet ben şerefsizim. Kadın basketbolu için çok kötü bir gündü." dedi.

Beşiktaş menajeri Mehmet Can Akbudak ise "Taraftarları galeyana getirip koçumuza küfür ettiren Canik Belediye Genel Menajeri Zafer Şimşek'i kınıyorum." diye konuştu.

 

Yorumlar


oktay işte yürekli Federasyona görev bence hemen bu olaylardan sonra canik belediye yi küme düşüreceksin ..işte fırsat adam olan yürekli olan düşürür caniği
20-04-2017 12:52

Yorum Yazın


Tweetlerimiz