Kazandıkları, Kaybettiklerinden Öte
16.05.2016 - 01:59

Fenerbahçe, sanki Rocky filminin sahada vücut bulmuş hali...
 
Yediği yumruğa, şişen gözlerine, kanayan kaşına hiç aldırmıyor. Yere düştüğü an 10'a kadar sayılmasını hiç beklemiyor. Son gücüyle, can havliyle, savaşma içgüdüsüyle ayağa kalkmayı bir şekilde başarıyor. 
 
Dixon'ın kalbini Teodosic'e yüreğini gösterdiği anı hatırlıyor musunuz? İşte Fenerbahçe'yi açıklayabilmenin en iyi anı o...
 
Yoksa 50-30 biten bir devreden ayağa kalkmayı nasıl anlatabiliriz ki?
 
İnanılmaz bir savaş verdi Fenerbahçe... 
 
İkinci 25 dakikada 66 sayı buldular. Rakiplerinin aklına soru işaretini sokup, kaybettikleri her finalin bir film şeridi gibi akıllarından geçmesini sağladılar.
 
Kupayı kazanmaya da o kadar yaklaştılar ki..
 
Ah o küçük - aslında büyük - detaylar ve öylesine hakem kararları vardı ki...
 
Vesely 1/10 faulünden bir tanesini daha sokabilse, normal sürenin sonunda o ribaunt alınabilse şimdi bambaşka şeyler konuşuyor olabilirdik.
 
Ama olmadı...
 
İkinci çeyrekte kötü saha yerleşimi, dışarıdan el üstü şutlar, potadan uzaklaşmak, savunmada topsuz koşulara konsantre olmamak pahalıya mal oldu. Laboral maçında olduğu gibi, rahat olması gerekirken yine tedirgin, yine uykuda, yine tüm sezonki alışkanlıklarından uzaktı Fenerbahçe...
 
İkinci yarının başında baskı ile Fenerbahçe, Ülker Arena'daki muazzam savunmasını hatırladı ve 21 sayıdan geri geldi. Tam sahada baskı karşısında ilk 3 dakikada 4 top kaybı yaptı CSKA, iki kez topu getiremedi. Toplar Udoh'a indi. 2. yarı 14 sayı buldu, 5'i hücum 8 ribaunt aldı, 4 blok yaptı. Sloukas potaya gitmekten vazgeçmedi. Dixon geri dönüşte 4/5 üçlükle 14 sayı buldu, 4 asist yaptı. Datome'nin fırçası yine elindeydi.
 
Belki o geri dönüş anlarında, uzatmada Kalinic post up'larda zorlamasa, ya da ters taraftan potaya topsuz koşularıyla hareket katsa yine bir şans bulabilirdi Fenerbahçe ama bu gece kimseye kızmamak gerek.
 
Aksine buradan kazanımlara bakmalıyız.
 
Fenerbahçe artık bir Final Four takımı...
 
Fenerbahçe artık finallerin takımı...
 
CSKA ne finaller kaybetti, ne maçları kazandı ve tecrübelendi. Sonunda 8 yıl sonra kupayı kazandı. 
 
Şimdi Fenerbahçe için yepyeni bir dönem başlıyor.
 
Şuna inanın ki; kazandıkları, kaybettiklerinden öte...

Yorumlar


onur nerenle izledin kardeşim çok merak ediyorum açıkçası kadına çarpmasın diyeymiş geç onları orda art niyet ve bilerek bir itme hatta daha sonra elinede vuruyor kadına çarpmasın diye iten adam böyle yapmaz gözlük tak iyi izle ve biraz objektif ol ister bu takımın taraftarı ol ister olma o sahaya çıkan bu ülkenin takımı bu ülke için mücade etti.
16-05-2016 14:48
ayzen kalinice müdahele eden adamlar rus oligarkları...biri ukraynalı diğeri rus petrolcu bunlar ama kasıt yok kadına carpmasın diye ittiler dikkatli izleyince gorulüyor.taraftar tepkisi sert olsaydı o adamları oradan cıkarırlardı...2,3 seyirci dısında olayı kavrayan olmadı..Ama bir galatasaray veya Besiktaş olsaydı emin olun tepki daha sert olurdu..(berlin için yazıyorum)
16-05-2016 02:59

Yorum Yazın