CAN İŞBAKAN yazdı: Ölümsüzler!
14.05.2016 - 00:58

 

Böyle olacağını bilseydik, mide ilaçlarımızı yanımıza alırdık. 

Hiçbirimizin aklına böyle bir son gelmemişti.

Evet, kolay bir yarı final de beklemiyorduk ama öylesine bir başlangıcın ardından işin buralara gelmesi de aklımızdan hiç geçmedi.

Düşünsenize; Fenerbahçe maça 13-0'la başlıyor. 5/7 isabet 4 asist üzerinden gelmiş. İkili oyunlarda alan paylaşımı harika; Antic ve Datome dip çizgide ve Dixon'ın topa yön vermesi ile her şey yolunda gidiyor.

Ancak Bourousis'in girmesiyle rüzgar bir anda tersine döndü. Yunan yıldız, Alçak postta yardım gelmeme kararını cezalandırdı, ikili oyunlarda da dışarı açılıp Vesely'i potadan uzaklaştırdı. Peşinden korkulan oldu ve hücumdaki yanlış tercihler, top kayıpları ve sakinlikten uzak oyun Laboral'in beklediği ortamı yarattı. 

Kaos... Laboral'in başını yastığa koyduğu anlarda hayalini kurduğu ortam...

Buna şans verince Adams. Curry'liğe soyundu, 10 metrelerden üçlükleri gönderdi.

Bir yerde stres atılabilse her şey farklı olacaktı ama potadan uzak kalmak, boş şutlar da olsa düzen dışı olduğu için bir türlü girmedi.

Artık son 2 dakikaydı ve Obradovic beklenen hamleyi yaptı.

Takımı kısalttı, Datome'yi 4 numaraya çekti ve alan açıldı. Sloukas, sonunda potaya giden isim oldu ve 2 dakikada gelen 7 sayıyla uzatmaya gidildi.

Ve o anda sahneye maçın belki de en kötü ismi çıktı. 

Kötü tercihlerini, top kayıplarını bir kenara koydu ve Bogdanovic uzatmada 9 sayısı ve kritik hücum ribaundu galibiyeti getiren isim oldu.

Sakinlik; Sloukas ile geldi, potaya gidişleri, kritik üçlüğü ile  Antik Yunan'dan gelen bir Tanrı gibi finalin adını müjdeledi.

Çok psikolojik bir eşikten sonra doğru oyunu Obradovic'in 4 kısa hamlesiyle hatırladı Fenerbahçe...

Sezonun belki de Strasbourg maçından sonra en kötü maçını oynadı Fenerbahçe...

Tüm sezon yaptığı müthiş savunmadan, adam değişmelerden, yardımlardan o kadar uzaklardı ki... Üstelik panik butonuna hiç neden yokken basmışlardı ki bir ilkti bu.

Ve oradan bile ayağa kalkmayı başardılar.

Her durumda hayatta kalmayı başarıyor Fenerbahçe.

Bu da onları Obradovic'in askerleri yapıyor zaten.

Ama iş daha bitmedi.

CSKA karşısında bu oyunun telafi olmaz.

O yüzden mide ilaçlarını ecza kutusunda bırakalım biz. Ne de olsa bu kramplar pazara dek geçer.

 

Yorumlar


Potaperest CSKA maçında bu tarz bir oyun oynayacağımızı sanmıyorum. bir kere cska ile laboral'in oyun yapıları birbirlerinden çok farklılar. laboral maçında da pekiştiği üzere, fenerbahçe'nin bu yılki kadrosu düzendışı oynayan takımlara karşı hep zorlandı. yeri geldi bu zorlanmaları sezon içinde ligdeki orta sıra takımlara karşı da yaşadık. cska gibi, real gibi, kızılyıldız gibi düzen takımlarına karşıysa çok daha domine edici bir oyun sergiliyoruz. o yüzden final stresine kapılmadan kendi oyunumuzu oynayabilirsek cska karşısında şansımızı yüksek görüyorum. kaldı ki cska zorlu maçlarıun belli anlarında ciddi kopukluklar yaşayan bir takım. rahat bir fenerbahçe de bu olası kopuşları asla affetmeyecektir.
14-05-2016 12:38
kadir Çok güzel analiz olmuş tebrikler Can İşbakan
14-05-2016 08:07

Yorum Yazın