Bitti Demeyelim
05.07.2016 - 16:00

Dixon'ın 0/8 ile oynadığı, 34 faul atışından 15'inin kaçtığı, Cedi'nin sakatlanarak son bölümde forma giymediği bir maçı kazanmak kuşkusuz çok zordu.

 
Tempoyu korumak istediğiniz zaman; top kayıplarını dengede tutmak, faulleri sokmak ve sete set kalacağınız için alan açmak için dışarıdan şutları sokmanız gerekir. Ancak Kanada karşısında top kayıplarını 11 ile sınırlasak da geri kalan hiçbir alanda istediklerimizi yapamadık.
 
Düşünün ki oyunu açmak için önemli bir alan olan 4'ten 3/15 isabet bulabilmişiz. Sinan dışında net potaya giden bir isim de bulamayınca işler iyiden iyiye sıkıntıya girdi. Dixon'ın isabet bulamadığı bir maçta Ergin Ataman farklı tercihler yapmak (2 uzun) zorunda kaldı ancak çözüm bulmak kolay değildi.
 
Belki 3. periyodun ikinci bölümünde olduğu gibi (Cedi'nin temposu, potaya gidişleri) ayağımızı frenden kaldırıp gaza basmak ve oyunu kaosa çevirmek gerekebilir. Kısalıp; savunmada adam değişip hücumda mutlaka potaya gitmek için bazı planları güncelleyebiliriz. Ancak Cedi yokken, faul sokamazken ve dışarıdan kötü atarken nasıl sahaya yansıtacağımız soru işareti. Üstelik Senegal'i yenersek yarı finalde Fransa'nın geleceğini düşünürsek işimiz oldukça zor.
 
Güçlü teknik ekiple, farklı taktiksel gelişimler gösterebiliriz. Ancak mutlaka forvetlerden şutları bulmalı, Dixon'ı devreye sokmalı ve faullerde cezalandırabilmeliyiz. Yoksa olimpiyat hayali suya düşer.

Yorumlar


Beyaz gölge Sert savunmaya ihtiyaç duyduğumuzda bunu yapabilecek Doğuş ve Barış kadro dışı bırakıldığından yapamadık ! Son derece yorgun Dixon dinlendire,dinlendire bu turnuvaya hazırlamadık ! Melih için şut yolları yaratamadık ! Bunları siz veya ben yapacak değiliz,kenardakiler yapacak ! Ama yapamadılar ! Zaten daha turnuva başlamadan bahaneleri hazırdı !
05-07-2016 21:18
Emre Can İşbakan'a bilgi: "işimiz oldukça zor." değil "işimiz çok zor." olacak doğrusu. "Oldukça" sözcüğü "çok" anlamına gelmez. İstersen bir sözlüğe bakabilirsin!
05-07-2016 19:54
KupaBeyi Boby Dixon ve Melih Mahmutoğlu gibi gereksiz ve takımı sabote eden oyuncularla Olimpiyatlara gideceksek hiç gitmeyelim daha iyi..
05-07-2016 18:00
KupaBeyi Boby Dixon ve Melih Mahmutoğlu gibi gereksiz ve takımı sabote eden oyuncularla Olimpiyatlara gideceksek hiç gitmeyelim daha iyi..
05-07-2016 18:00

Yorum Yazın