Bursaspor Durmazlar'dan açıklama
04.12.2017 - 16:17

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Bursaspor Durmazlar, Selçuk Belediye maçındaki olayların ardından açıklama yayınladı.

BURSASPOR DURMAZLAR'IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:  "Türkiye Basketbol Ligi 12.Haftası’nda deplasmanda oynadığımız Selçuklu Belediye maçı sırasında ve maç sonrasında yaşanan olaylar hakkında açıklamamızdır.

Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanan Konyaspor-Bursaspor Süper Lig mücadelesinden bağımsız olarak, sadece basketbol izlemek ve takımımızı desteklemek üzere salona gelen yaklaşık 50 kişilik taraftar grubumuz, maç sırasında Selçuklu Belediye taraftarlarının saldırısına maruz kalmış ve ayrıca maçın hakemleri tarafından herhangi bir anons ve uyarı söz konusu olmadığı halde, güvenlik güçlerince haksız bir şekilde salonu terk etmeleri hususunda baskı uygulanmıştır.

Bursa’dan gelen ve futbol müsabakasının ardından salona alınmaları konusunda eşgüdüm toplantısında alınan kararı bulunan yaklaşık 300 taraftarımız ise yine güvenlik güçleri tarafından engellemek suretiyle salona girişlerine izin verilmemiş, içeride bulunan taraftarlarımızın üzerine kapılar kilitlenmiş ve takımımızın bu önemli mücadelede adeta planlı bir şekilde yalnızlaştırılması ve tribün desteğinden yoksun bırakılması adına sportmenlik ve hukuk dışı uygulamalar ortaya konmuştur.

Bir misafir takımın yaşayabileceği en ağır koşullar altında oynadığımız bu maçın, bir maçtan ziyade sinir harbine dönüştürülmesi hususunda, ev sahibi kulüple birlikte, özel güvenlik güçleri ve rakip taraftarların ellerinden gelen tüm gayreti göstermiş olmaları üzüntü vericidir. Maçın bitimiyle birlikte oyuncularımızın soyunma odasına yöneldikleri sırada ev sahibi kulüp taraftarlarının saldırısına maruz kalması ve bunun özel güvenlik güçleri tarafından önlenmemesi ise son derece düşündürücüdür.

Bursaspor Durmazlar Basketbol takımı olarak, olağandışı koşullarda oynanmış bir maçı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü unutabiliriz ama Konya deplasmanında yaşatılan atmosferin Türk basketbolunun geleceğine dair kaygı verici gelişmelere sahne olmasını kabullenemeyiz.

Basketbol Federasyonu’nun bu maçla ilgili bütün raporları titizlikle incelemesini ve en doğru değerlendirmenin yapılmasını beklemek en tabi hakkımız ve talebimizdir.

Ayrıca, basketbolun marka değerine katkıda bulunmak ve basketbolla, basketbolseverleri buluşturmak adına son derece önemli bir hizmet veren kulübümüzün televizyonu BSTV’nin maç yayınına izin vermemeyi artık bir gelenek haline getiren deplasman kulüplerinin bu tavrını federasyonumuzun gözden geçireceğini ve bu çağdışı uygulamaya bir son vereceğini umuyoruz." 

Yorumlar


Aydın Sen gel futbol maçında Konya kümeye diye bağır maç bittikten sonra koyduk mu koyduk mu diye üçlü çek ondan sonra bu taraftar gitsin basket maçı seyretsin.Hiç kusura bakmasınlar Bursaspor taraftarının nasıl olduğunu herkes bilir en iyi de Beşiktaşlılar bilir Teksas’tan toplanmışlar fanatik futbol taraftarlarını basket sahasına sokacaz diye çalışıyorlar en iyisini yaptı Konya yönetimi büyük olayların önüne geçmiş oldu hepsine teşekkürler işin garibi de Bursa durmazların böyle bir açıklama yapması sanki kendi taraftarlarını tanımıyorlarmış gibi
04-12-2017 22:50

Yorum Yazın