Bogdanovic faktörü / DOĞAN HAKYEMEZ
05.09.2017 - 00:36

Ufuk Sarıca Sırpların kafasını karıştırmak için her şeyi yaptı. Semih'in yerine Sertaç'la başladı. Pota dibinde ikili sıkıştırmalar yaptırdı. Takımı zaman  zaman dört kısa zaman zaman da beş kısa ile oynattı. Bu değişik varyasyonlar takımı ayakta tuttu. Rakibimizin oyununu da bozdu. 
 
Oyuna gelince Melih, Furkan ve Semih oyuna girene kadar 14 sayı geri düştük. Bu iki oyucumuzla farkı kapattık. Doğuş'un girişiyle savunmamızda sertleşti. Eğer Doğuş yakaladığı boş şutları soksaydı devreye önde girebilirdik.Kısa oyuncularla oynamamız rakibimize 15 hücum ribaund uvermemize neden oldu. Belki rakibimize set oynama şansı verdirmedik ama top kayıplarımız potamıza hızlı hücumlarla sayı olarak geri döndü. 
 
En önemlisi de Bogdanoviç faktörüne tedbir aldık ancak maçın en kıritik ve el yakan toplarını kullanmasını önleyemedik.  
 
Sonuçta oyunun sonuna ayakta kaldık. Hücum ribaundları, top kayıpları ve Bogdanoviç faktörü yenilgiyi getirdi. 
 
Önümüzde iki maçımız kaldı. 
 
Belçika'yı ne olursa olsun yeneriz. Letonya maçı grup sıralamamızı belirleyecek. 
 
Sonuna kadar desteğe devam.
 
DOĞAN HAKYEMEZ

Yorumlar


Efes Fan Hani yabancı kuralı gelmeliydi hatta yabancıları yasaklamalıydık? Bogi faktörü demeyi iyi biliyorsun. Koskoca ülkeden sectigin oyuncuların şut teknikleri bile faul. Bakınız Kenan, Doğuş vs.
05-09-2017 13:20
Serdar Topaloğlu Çok fazla iyimser bir tablo çizen Doğan hocaya katılmadığımı belirtmek isterim. Sadece karşı takımın oyun düzenini bozarak basketbol oynanmamalı. Siz hücumda ne ortaya koydunuz, nasıl organize oldunuz. Bunlara bakılmalı. Oyuncu seçimi ile ilgili yorumumu turnuva sonuna saklıyorum...
05-09-2017 13:14
emirt Ömer Araz'ın yazısını ne kadar eleştirdiysem bu yazıyı da o kadar övmek isterim. Doğruları ve yanlışları inanılmaz objektif ve özet bir şekilde anlatmış Doğan Hakyemez. Helal!
05-09-2017 09:22

Yorum Yazın