Bogdan Tanjevic, FIBA Şöhretler Müzesi ödülünü aldı
30.08.2019 - 18:29

A Erkek Milli Takımımızın eski başantrenörlerinden Bogdan Tanjevic, Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirilen törenle, FIBA Şöhretler Müzesi 2019 Sınıfı listesine dahil edildi.

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen FIBA 2010 Dünya Şampiyonası’nda millilerimizle final heyecanı yaşayarak ülkemize gümüş madalya kazandıran Karadağlı başantrenör, 1999’da da İtalya ile EuroBasket’te şampiyonluğa ulaşmıştı.

Grand Beijing Dongcheng Hotel'de düzenlenen törende bir konuşma yapan FIBA Başkanı Horacio Muratore, “Basketbol kendilerini adamış bu harika kişileri FIBA Şöhretler Müzesi’nde gördüğümüz için gurur duyuyoruz. Başarıları ve özverili çalışmaları sayesinde basketbolun gelişimine önemli katkılarda bulundular. Kendilerine en içten dileklerimle teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende Bogdan Tanjevic’in yanı sıra, Janeth Arcain, Atanas Golomeev, Alonzo Mourning, Fabricio Oberto, Jose "Piculin" Ortiz, Mohsen Medhat Warda ve Natalia Hejkova da yer aldı. Jan Zidek, babası Jiri Zidek’i törende temsil ederken, Margo Dydek yerine kız kardeşi Katarzyna Dydek ve Mou Zuoyun’ yerine de kızı Mou Yili organizasyonda yer aldı.

FIBA Şöhretler Müzesi 2019 Sınıfı şu şekilde:
Bogdan Tanjevic
Janeth Arcain
Margo Dydek
Atanas Golomeev
Natalia Hejkova 
Mou Zuoyun
Alonzo Mourning
Fabricio Oberto
Jose "Piculin" Ortiz
Mohsen Medhat Warda
Jiri Zidek

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz