Blatt: Maçımız komik bir saatte oynandı
14.02.2018 - 17:50

2018 PTT Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Eskişehir Basket'i 59-75'lik skorla mağlup edip yarı finale yükselen Darüşşafaka'da koç David Blatt, karşılaşma sonunda düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Dün basın toplantısında söylediğim gibi, bu tip maçların çok farklı dinamikleri vardır. İstediğiniz kadar hazırlanın, maç esnasında beklenmedik şeylerle karşılaşabilirsiniz. Esasında ilk yarıda da gayet iyi oynadık ancak onlar çok zor şutları sokup maça tutunmayı başardılar. İkinci yarıda ilk yarıdaki savunmamıza devam ettik ve rakibi yorduk. İlk yarıdaki şutları ikinci yarıda sokamadılar ve böylecek fark bizim lehimize açıldı. Şimdi rahatça oturup Fenerbahçe Doğuş ve Anadolu Efes maçını izleyeceğiz ve rakibimizi bekleyeceğiz.

Yine dün basın toplantısında söylediğim gibi bu kupada çok kaliteli maçlar izleyeceksiniz, çünkü Türkiye Ligi'nde gerçekten çok kaliteli takımlar var. Esasında bu maça da belli bir taraftar bekliyorduk ama komik bir saatte oynandığı için böyle oldu. Umarım sonraki maçlarda daha fazla seyirci olur, çünkü izlenecek çok iyi oyuncular ve çok iyi koçlar var. 

Bu formatta düzenlenen turnuvaları çok seviyorum. Hem seyirci olarak hem koç olarak çok hoşuma gidiyor. Bu yıl Daçka için bir kimlik oluşturmaya çalıştık. Her maç değil ama sezon genelinde gerçekten çok iyi bir savunma takımı olduk. Herkes benim takımımın ne kadar adanmış ve konsantre bir şekilde mücadele ettiğinin farkında. Savunmamızı hiçbir zaman düşürmeyi düşünmüyoruz.

Evet atletik bir takımız. Ama beyniniz yoksa atletik olmanızın bir anlamı olmaz. Takımın adanmışlığı ve kazanma ruhu olmadığı sürece atletik olmanın bir anlamı kalmaz. 

Farklı bir şeyden daha bahsetmek istiyorum. Bugün topu çok iyi çevirdik, atletik olabilir, basketbol zekanızda olabilir ama günün sonunda topu o çemberden geçirmeniz gerekiyor."

JaJuan Johson ise şunları söyledi:

"Maçın anahtarı bence savunma stratejimize sadık kalmamızdı. Rakibimizi zor şutlara zorladık ve bu bütün maç boyunca devam etti bu da galibiyet açısından önemliydi. Fenerbahçe ve Anadolu Efes ile daha önce de karşılaştık, tecrübemiz var. Hem savunma hem de hücumda bugün oynadığımız gibi oynarsak, onlara karşı da şansımız olduğunu düşünüyorum."

Fotoğraf: Fehmi Özgüler

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Yorumlar


thecruiser dün değindiğimiz konuya blatt de parmak basmış. ama anlayana tabii.
15-02-2018 15:11
mete "Esasında bu maça da belli bir taraftar bekliyorduk ama komik bir saatte oynandığı için böyle oldu." - TBF'ye sorarsanız, en doğrusunu onlar yapıyor.
14-02-2018 18:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz