Blatt: Kusursuza yakın oynamamız gerekiyor
20.04.2017 - 01:29

Real Madrid mağlubiyetinden sonra konuşan Darüşşafaka Doğuş koçu David Blatt: Real Madrid’i tebrik ederim. Çok çekişmeli ve güzel bir play-off karşılaşması oldu. Maçın genelinde yapmak istediklerimizi maçın kaybedilmesine mâl olan birkaç istisna oyun ve an dışında yaptık.


Yapılan hataları Real Madrid gibi böylesine yetenekli ve tecrübeli bir takım karşısında telafi edemiyorsunuz. Açıkçası onlarla mücadele edebilecek kapasitede olduğumuzu bu maçla gösterdik ve şimdi iki gün sonraki maça hazırlanıyoruz. Onların tecrübesi kesinlikle bir etkendi, iki günde 3-4 yıllık tecrübeye sahip olamayacağız tabii. Fakat yeni şeyler öğrenerek biraz daha akıllı ve iyi oynayabiliriz, özellikle kırılma anlarında. Her maç birbirinden farklıdır sonuçta.

Eğer önümüzdeki 48 saat içerisinde birkaç yıllık tecrübe edinebilecek olsaydık bu çok iyi olurdu ama bunun olacağını düşünmüyorum. İlk periyotta yaptığımız temel şey sayı atmaktı. İlk 18 dakika civarında iyi, akıllı ve doğru oynadık. Madrid sizi hata yapmaya zorlayan iyi bir takım ve iyi savunma-ribauntlardan sonra momentumu ele geçirdiler. Şampiyon olabilecek kalibrede bir takımı yenebilmek için kusursuza yakın seviyede oynamamız gerekiyor.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz