Blatt: Böyle serilerde 2 maç asla birbirine benzemez
20.04.2017 - 18:05

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü David Blatt, Real Madrid maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Blatt, “Böyle playoff serilerinde iki maç hiçbir zaman birbirine benzemez. İki maçın arasında takımlar taktiklerini gözden geçirme, bazı küçük değişiklikler yapma ve bir sonraki maça yeniden hazırlanma fırsatı bulur. Biz de böyle yapıyoruz. Real’in ne kadar kaliteli bir takım olduğunu biliyoruz. Ayrıca ilk maçtaki küçük farkı kapatmamız için yapmamız gerekenleri de biliyoruz. Ama bilmekle yapmak farklı şeylerdir. Bildiğimiz kadar yapabilmeliyiz de. Yarın akşam amacımız bu olacak.” ifadelerini kullandı.

 

DAIRIS BERTANS: NELER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ GÖRDÜK

 “İlk maçta oyunu kontrolümüzde tuttuk, özellikle ilk yarıda iyi oynadık. Sahada yapmamız gereken işleri yaptık. Ancak savunmada adam değiştirmede hatalar yapınca basit sayılar yedik. İlk maçın bir artısı neleri yapmamız gerektiğini daha iyi gördük. Bazı küçük ayarlamalar yaparak ikinci maçı kazanabiliriz. Doğrusu birinci faktör yediğimiz kolay sayıları yememek olmalı. İkincisi de daha agresif bir Real Madrid takımıyla karşılaşmaya hazır olmalı. Aynı şeklde karşılık vermeliyiz.”

LUKE HARANGODY: BASİT HATALARDAN KAÇINMALIYIZ

 “Bunun zor bir seri olacağını biliyorduk. Öyle de oluyor. Yarınki maçta biraz daha iyi oynamalı ve ilk maçtaki basit hatalardan kaçınmalıyız. Örneğin daha az top kaybı yapmalı, hızlı hücum sayılarına izin vermemeliyiz. Ve elbette maçın kilit anlarında daha doğru kararları almamız lazım. Bunları yaparsak maçı kazanmak için bir şansımız olabilir.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın