HAKYEMEZ yazdı: Birinci Lig ve yabancı oyuncu
16.03.2016 - 14:38

Sezon başı TBL kulüpleri ile federasyon bir toplantı yaptı. Kulüpler tek yürek halinde bir karar aldı.

Ligde 34 maç oynuyoruz, maçlar sert ve lig uzun. Birinci ligden Süper Lig'e üç takım çıksın. Birinci olan takım otomatik bir üst lige yükselsin, 2-9 arası takımlar Play-Off oynasın, oradan da iki takım daha bir üst lige çıksın.

Bu toplantı neticesi maalesef federasyonumuz tarafından kabul görmedi. Buradan federasyonumuza bir kez daha sesleniyorum.

Lütfen Birinci Lig takımlarının bu isteğini lig bitmeden kabul edip açıklayın. Şu cevabı bize sakın vermeyin. Bu üç takım konusunu bir de Süper Lig takımlarına soralım.

Yabancı konusunu kulüplere sordunuz. Sayıyı yükselttiniz. Sonuç gençlerimizi kaybetmek üzereyiz. Şimdi aldığınız bu yabancı oyuncu kararını arkasında durabiliyor musunuz? Bence duramıyorsunuz.

Sonuç olarak kulüpler ne derse desin siz yaşananları değerlendirerek Türk Basketbolu'nun önünü açacak kararlar hangisi doğru ise o kararları alın ve açıklayın.

Açıklayınki takımlar gelecek sezon için hazırlıklarını bugünden yapsınlar. Tabiiki kulüplerin fikirlerini alacak. Ama sonuç olarak federasyon sorunları görecek ve bunları çözecek.

Bunun başka bir izahı yok.

Yorumlar


Tunay Kaya Doğan Bey dere geçerken at değiştirmek oluyor mu?
16-03-2016 20:55

Yorum Yazın