Beşiktaş'tan hakem çıkışı
09.04.2018 - 11:13

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde siyah-beyazlı takımın Anadolu Efes'e 78-69 mağlup olduğu maçtaki hakem kararlarına tepki gösterdi.

Kumuşoğlu, başa baş geçen bir mücadele sonunda Anadolu Efes'e yenildiklerini kaydederek, "Sporun içinde ve doğasında yenilmenin de olduğunu biliyor ve rakibimizi tebrik ediyoruz. Kulüp olarak sporun bir parçası olan hakem arkadaşlarımız hakkında mümkün olduğunca konuşmamaya dikkat ediyoruz. Her insanın hata yapabileceği mantığından yola çıkarak birçok kez onların, istemsiz olduğunu düşündüğümüz hataları karşısında hoşgörülü bir tavır ortaya koyduk. Bu sezon arka arkaya ve birçok maçta tarafımıza verilen hatalı kararlar Anadolu Efes maçında içinden çıkılmaz bir hal aldı." diye konuştu.

Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren sert temasların görmezden gelindiğini kaydeden Kumuşoğlu, şöyle devam etti:

"Hakemler, inisiyatiflerini hep aleyhimize kullandılar ve oyun tempomuzu düşürdüler. Oyun kurallarının hakemlerin inisiyatiflerine göre değişiklik göstermesi, mücadelenin bitimine dakikalar kala oyunu kontrolümüz altına almışken basketbolcumuz Kenan Sipahi’ye yapılan sert faulün pota altında bulunan üçüncü hakem tarafından es geçilmesiyle ayyuka çıktı. Karşılaşma boyunca tahammül sınırlarını zorlayan düdükler sonrasında rakibimize sağlanan avantaj, sahada verilen hatalı kararların istemli bir şekilde olduğunu bize düşündürüyor. Bir camianın kaderini hakem kararları belirlememeli." 

Hakemlerin verilen emeğe saygı duyması gerektiğini ve bu doğrultuda adaletli maç yönetmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Kumuşoğlu, "Anadolu Efes ile oynanan maçta verilen kararların takdirini Türkiye Basketbol Federasyonu ve kamuoyuna bırakıyoruz. Biz avantaj değil, emeğimize saygı ve adaletli yönetim istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar


BoyalıKuş Dürüst olalım, finalde Fenerbahçe'nin rakibinin kim olacağı pek de önemli değil. Sonuç zaten net. Şike anlamında söylemiyorum bunu, Fenerbahçe'nin gücü zaten belli. Beşiktaşlıyım bu arada...
10-04-2018 10:07
Ersöz Semih01 doğru söylemişsiniz.Yenildikleri zaman hemen hakemler, başka diyecek bir şeyleri yok.Efes yerinde başka takıma yenilselerdi o zaman hakem olmazdı.Güçleri anca Efese yetiyor.Dayağı anca Efes seyircisine atabiliyorlar.Küfürü ancak Efesin seyircisine edebiliyorlar.Sanki önemli basketbol ekolleri var.İddaya girerim o söylemlerde bulunan yönetici maçı bile seyretmemiştir.O anda futbol ile ilgileniyordur.İstanbulda Efesin salonunda Efes gibi bir takıma yenilmişsin yani bunda çok anormal bir durummu var.Ufuk Sarıcanın her zamanki bahaneleri....
10-04-2018 09:39
Semih01 Sorun nedir.nicin yorumları yayinlamiyorsunuz.bu siteye guveniyordum.
09-04-2018 22:13
Meral Kumsal Temaslar konusunda evet çok haklı cidden çok değişkenlik gösterdi düdükler.
09-04-2018 17:14
Darbos 3 gün önce şampiyon olmamız büyük olasılık kimse şaşırmasın süpriz olmaz diye demeç veren birinin 3 gün sonra bu şekilde ağlaması çok ilginç değil mi? Sözlerinde haklılık payı olması hiç bir şeyi değiştirmez bu güne kadar seni o pozisyona kadar getiren aynı hakemler değil miydi de şimdi onlarda dert yanıyorsun. Önce vereceğin demeçlerden önce biraz düşün tribüne oynayıp oynamamanın takıma ne kadar zarar verip vermediğini anla sonra o tür demeçlere soyun. Yani yönetici olmanın sorumluluğunu anla ve öyle sağda solda demeç ver.
09-04-2018 13:53
semih01 BJK li yöneticiler ve Ufuk sarıca maçı izlememiş diye düşünüyorum.Pota altında Dunston'a yapılan faulleri görmeyen hakemler, Simon'a sert bir faul yapıldıktan sonra yerde acı içinde kıvranırken maçı durduramayan ve BJK 'nin 4-5 hücüm etmesine avantaj sağlayan hakemler mi yoksa acaba BJK galip gelseydi sonrasında hiç konuşmayan ufuk sarıca ve yöneticiler olur muydu? Gücünüz Efese yetiyor.Madem hep hakemler size haksızlık yapıyordu da neden şimdiye kadar hiç konuşmadınız.Sadece ve sadece finale kadar fenerbahçe ile karşılaşmayalım diye yapıyorsunuz bunları, Efesi nasıl olsa bir şekilde yenersiniz. dimi.
09-04-2018 12:18

Yorum Yazın