Beşiktaş Mardin’de Down Cafe’yi ziyaret etti
22.02.2018 - 21:35

Mardin’in ev sahipliğinde düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nda mücadele eden ekiplerden Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, ‘Down Cafe'yi ziyaret ettiler. Çeyrek finalde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile oynanacak karşılaşma için yapılan son antrenmanın ardından Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı kafilesi, Mardin’de Down Sendromlu insanlara yaşama alanı sağlayan, onların sosyalleşerek var olması için büyük emeklerle açılmış Down Cafe'yi ziyaret ederek destek oldular.

Gerçekleştirilen ziyarette Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı kafilesinin yanı sıra; Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı (MBŞB) Kadın Politikalar Daire BaşkanıUzm. Dr. Mehtap Bingül, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Samer Şenbayrak ve TBF Yetkilileri de yer aldı. Mardin ‘Down Cafe’de gerçekleştirilen etkinlikte, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik heyet, Down Sendromlu çocuklarla birlikte sohbet ederken, yetkililerden bölgedeki diğer sosyal aktiviteler hakkında da bilgi aldılar.

“Çocuklarımız Kurslardan ve Atölyelerden Yararlanıyor”

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı (MBŞB) Kadın Politikalar Daire Başkanı Uzm. Dr. Mehtap Bingül, ilk olarak şehirde ‘Down Cafe’nin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak, “Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak İçişleri Bakanlığımıza bir yazı yazdık. 16 dezavantajlı çocuğumuzla başladık. Şimdi ki sayımız ise 9. Bu çocuklar hem eğitim alıyorlar hem de belediyemizin kurslarından ve atölyelerinden faydalanıyorlar. Bunun yanı sıra sosyalleşerek hayatın içine katılıyorlar. Kendilerince cüzi bir miktar para kazanarak aile bütçelerine de destek oluyorlar” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Down Cafe’ ziyaretine de değinen Uzm. Dr. Mehtap Bingül, “Daire Başkanlığı olarak, hem ilimize hem de Down Cafe’ye Kadın Basketbol Takımının böyle bir organizasyonda yer almasından büyük mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

“Mardin’de Kadının Yanında Olan Belediyecilik Hakim”

Mardin’deki sosyal aktiviteler ile ilgili de bilgi veren Kadın Politikalar Daire Başkanı Uzm. Dr. Mehtap Bingül, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile 16 Kasım 2016’dan itibaren Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da görev yapmaya başladı. Asıl mesleğim doktorluk ve başhekimim. Ama Kadın Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı görevimi sürdürüyorum. Mardin’de kadının yanında olan bir belediyecilik anlayışı hakim. Biliyoruz ki gençlerimiz ve kadınlarımız, kendi ülkelerini tanıdıkça, toplumda var oldukça daha fazla aidiyet duygusu oluşuyor. Hem kadınlarımızı hem de gençlerimizi yurtiçinde ve yurtdışında gezilere götürüyoruz. Valiliğimizin de Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiği bu organizasyon, kadın basketbolu olması nedeniyle de mutluluk verici. Umarım bundan sonra daha fazla organizasyona Mardin’de ev sahipliği yaparız.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz