Bertomeu'dan Türk takımları için wild-card açıklaması
16.05.2017 - 12:45

Euroleague Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu, 19-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul'un ev sahipliği yapacağı Dörtlü Final'in değişik bir atmosferde geçeceğini söyledi.

İstanbul'da katıldığı bir organizasyonun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İspanyol yönetici, "Bu yıl atmosfer değişik olacak. İstanbul benzersiz bir kent. 2012 yılından güzel anılarımız var. Sinan Erdem Arena'yı görmek ilginç olacak. Fenerbahçe evinde gibi oynayacak. Çok sayıda Türk sporsever orada olacak. Dört takımdan üst düzey bir turnuva bekliyoruz." diye konuştu.

Geçen yıl Türk takımlarının Eurocup’a katılmamasıyla ilgili bir soru üzerine Bertomeu, "Türkiye'deki kulüpler gelecek için vizyon ve kazanma hırsına sahip. ULEB Avrupa Kupası'nın THY Euroleague için bir yol olduğunu biliyorlar. Federasyonların ya da FIBA'nın tehdidi olmaksızın kulüpler mücadele etmek istedikleri turnuvayı seçmekte özgür." ifadelerini kullandı.

Bertomeu, A lisansına sahip olmayan herhangi bir Türk takımının "wild-card" alıp alamayacağıyla ilgili, "Sezon sonunu bekleyip ne olacağını göreceğiz. "Wild card" verebiliriz, nasıl ve nerede vereceğimizi tartışacağız." dedi.

"İspanyol takımları kendi yerel ligleriyle problem yaşıyorlar, bu konuda Avrupa Ligi'nin genel tavrı nedir?" sorusu üzerine Bertomeu, şunları kaydetti:

"Ben kriz görmüyorum. Almanya’da ve Türkiye’de kriz yok. Avrupa Ligi’nde büyüme devam ediyor. Yerel ligler hiçbir çatışma olmadan varlıklarını sürdürüyor. Bazı ülkelerin yerel ligleri yeterince güçlü değil. Bu bizim büyümemizi engellemez. Bu sene de organizasyonu yaparken yerel ligi koruduk, ekstra maçlar hafta içinde oynandı. İspanya’da en önemli takımlar yeni sisteme uyum sağlama konusunda güçlükler yaşadılar. Biz yavaş yavaş play-off’ları başlatıyoruz. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum.”

Yorumlar


Boyalikus Artık hakem rezaleti istemiyoruz...
18-05-2017 10:01
Tolga Bertomeu dayi hep ispanyol takımlarının fazla katılım sağladığı bir organizasyona sahipsiniz en fazla katkı Türkiye den ama Türk takımlarına pozitif ayrımcılığı geçtik köstek oluyorsunuz umarım bu final-four'da ikinci javor vakası yaşanmaz.
16-05-2017 14:40
ozan Adam ol şöyle biz olmasak hiçsiniz gerçi ispanyollarda adamlık ne arar
16-05-2017 13:58
GSFOREVER Darüşşafaka'ya para musluklarını açarsan seni aramızda görebiliriz demiş. "Bertomeu, A lisansına sahip olmayan herhangi bir Türk takımının "wild-card" alıp alamayacağıyla ilgili, "Sezon sonunu bekleyip ne olacağını göreceğiz. "Wild card" verebiliriz, nasıl ve nerede vereceğimizi tartışacağız." dedi.
16-05-2017 13:55

Yorum Yazın