Bertomeu: Olağanüstü bir sezon yaşadık
16.05.2019 - 13:02

Euroleague Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Jordi Bertomeu, ligin gelirlerinin son 3 sezonda 2,4 katı arttığını anlattı.

Bir kez daha Dörtlü Final organizasyonunda basketbolseverlerle buluştukları için mutlu olduğunu dile getiren Bertomeu, "Damarlarında basketbol dolaşan bir şehir Vitoria-Gasteiz. Olağanüstü bir 7 ay yaşadık. En olağanüstü sezonlardan birine şahitlik ettik. Çok iyi maçlar, muhteşem oyuncu performansları gördük, koçların ustalıklarına tanıklık ettik. Basketbolseverlerin vermiş olduğu olumlu tepkilerde, lig formatına geçmemizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi." şeklinde konuştu.

Bu sezon salonlarda 2 milyondan fazla taraftarın maçları izlediğini anlatan Bertomeu, "200'e yakın ülkede de maçlar yayımlandı. Digital platformlarımız rekorlar kırdı. Basketbolseverleri çok daha iyi ve fazla basketbolla buluşturmak istiyoruz.  Avrupa Ligi'nin gelirleri son 3 sezonunda 2,4 katı arttı. Çok güçlü bir platform olduk. Gelecek için baktığımızda da 2 yeni takım daha aramıza katılacak. Önümüzdeki sezon sahada çok daha fazla hikaye yazılacak. Son şampiyon burada. Yeni bir takım olan Anadolu Efes burada. Takımlara bir kez daha başarılar diliyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar


barto İyi de maç başı galibiyete ne kadar para ödeniyor, şampiyon ne ödül alacak onları da açıklasan. Ligin gelirleri artıyor ama kulüpler bundan ne kadar faydalanıyor? Fb şampiyon olduğunda 100 bin euro ödül verildiğini duymuştum. Şampiyon olan takıma bu kadar komik ödül verilir mi?
16-05-2019 17:48

Yorum Yazın


Tweetlerimiz