Bertomeu: Bu bir son değil, yeni bir başlangıç
25.05.2020 - 14:41

THY EuroLeague sezonunun sona ermesinin ardından THY EuroLeague CEO'su Jordi Bertomeu, yazılı bir açıklamada bulundu.

"Şüphesiz 20 yıllık tarihimizde aldığımız en zor karar oldu. Elimizde olmayan sebeplerden ötürü, Avrupa basketbolunun en zevkli ve heyecanlı sezonunu kısa tutmak zorunda kaldık. Bu karar, tüm lig paydaşlarının kararlılığını koruduğu ve tüm çabalarımız için itici güç olan taraftarlara eksiksiz ve benzersiz bir özel sezon sunmaya çalışmak için mümkün olan her yolu tükettiğimiz iki buçuk aydan sonra alındı. Bununla birlikte, taraftarların bugüne kadarki oyunlardan ne kadar keyif aldıklarını gösteren rekor veriler, bize daha iyi bir 2020-21 sezonu planlamaya başlamak için her zamankinden daha fazla enerji veriyor.

EuroLeague ve EuroCup topluluklarının bu inanılmaz zor zamanlarda nasıl birleştiklerini görmekten gurur duyuyorum. Aynı şekilde, kulüplerimizin kararlarındaki cesaretten ve topluluğa olan katkılarından, EuroLeague markasına ve temsil ettiklerine olan inanç ve bağlılıklarından, başından beri destekleyici olan anlayışlı hakemlerimizden, oyuncularımızdan, antrenörlerimizden gurur duyuyoruz. Burası olağanüstü bir topluluk ve biz de onun bir parçası olarak ayrıcalıklıyız.

Açıkçası, 2019-20 sezonunu sürdürmek için birçok motivasyonumuz vardı, ancak böyle istisnai bir durumda, insanların sağlığını diğer ilgi alanlarının önüne koymak zorundayız: oyuncularımız, antrenörlerimiz, hakemlerimiz, kulüplerimiz, personeli lig çalışanlarımız, yayıncılarımız ve tüm aileleri bunu yaparak inançlarımıza ve temsil ettiğimiz değerlere bağlı kalıyoruz. Önümüzdeki aylarda sadece bir görevimiz var: topluluklarımızın güçlenmesine yardımcı olmak ve taraftarlarla yeniden bir araya gelebileceğimiz zamanlar için kendimizi - saha içinde ve dışında en iyi ortamı oluşturmak için elimizden gelen her şeyi yapmak. Bu bir son değil, yeni bir başlangıç.”
Çeviri: Basket Dergisi - izinsiz kullanılamaz.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz