Berk Uğurlu: Okula tekrar başladım
20.05.2020 - 12:17

TOFAŞ'ın başarılı oyuncusu Berk Uğurlu, beIN SPORTS'a özel açıklamalar yaptı.

Berk'in satır başları şöyle:

"Karşıyaka'ya transfer olduktan sonra üniversitemi dondurdum. Bu süreçte sanal kampüsten derslerimi alıyorum. İşletme derslerime giriyorum. Bu süreçte basketbol oynayamıyorsam okula yatırım yapmak benim için önemli."

"Veteranlar ve gençler... Sammy abi, Barış abi, Lojeski, bunlar olgun oyuncular. Biz de olgun olmayan oyuncularız. Bunlar bizim avantajımız."

"Kenan, İspanya'nın Türkiye'den çok farklı olduğunu söyledi. Antrenörlerin yaklaşımı farklıymış. Saha içindeyken sorumluluk almaktan kaçmadığını, antrenörlerin özgürlük verdiğini söyledi."

"Sergio Llull'ü çok beğeniyorum. Campazzo çok ilgimi çekiyor. Size olarak kısa boylu olsa da, yarattıkları, enerjisi, oyun zekası, verdiği paslar, kazanma isteği, o gerçekten beni çekiyor. Çok beğendiğim bir oyuncu."

"İlk A Takıma çıktığımda büyük problemim vardı. Üstüne gittikçe, bu problemde aşama kaydettiğimi görüyorum. Maçları izledikçe ve oynadıkça, pas yeteneğimin ve oyun zekamın daha da geliştiğini görüyorum."

"Orhun abi Türkiye'nin en önemli oyun kurucularından bir tanesiydi. İletişim olarak da her zaman rahatlıkla konuşabilirsiniz. Bana hep bir şeyler katıyor, beni olgunlaştırıyor."

"Shane Larkin, bu yıl Avrupa'nın en önemli oyuncusuydu. İnanılmaz bir sezon geçirdi. Onun da maçlarını takip ettim. Maçlarını 'Bu akşam ne yapacak?' diye izliyorsunuz. Çok önemli bir oyuncu."

"NBA herkesin hayali. Ben de orada olmak isterim. Dünyanın en büyük arenası. Furkan'la sürekli konuşuyoruz. Cedi, Furkan, Ersan abi, bizi orada çok iyi temsil ediyorlar. Bunun devam edeceğinden eminim."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz