'Basketbola passolig gelmemeli'
09.05.2016 - 21:49

Sports Tv'de yayınlanan TBF'nin taraftar projesi Tribüne Renk Kat'ın televizyon programına, bu hafta BSL Direktörü Samer Şenbayrak konuk oldu.

Programda aynı zamanda Galatasaray, Fenerbahçe, Anadolu Efes ve Beşiktaş Sompo Japan'ın taraftar temsilcileri de yer aldı.

Şenbayrak'ın açıklamaları şöyle: 
Basketbol Süper Ligi olarak, Tribüne Renk Kat’ı sahiplendik. Boş tribünlere oynamanın ne kadar zevksiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Beşiktaş, Galatasaray, Anadolu Efes gibi taraftarların yoğun olduğu takımlarda forma giyme şansı yakaladım. Benim dönemimde tribünler yarı yarıyaydı. Taraftarlar takımlarının en büyük güçleri. Bu proje sayesinde tribünden şiddeti uzaklaştırmayı amaçlıyoruz. Tribüne Renk Kat kapsamında taraftarlarla yöneticilerinin buluştuğu platformlardan Spor Toto Basketbol Ligi’nin lehine yönelik çıkarımlar yapmaya çalışıyoruz. Taraftarların deneyimlerinden faydalanmaya çalışıyoruz, bu proje 2016 Aralık’ta bitecek belki ama biz Türkiye Basketbol Federasyonu olarak taraftarların arasında oluşan iyi ilişkileri devam ettirmeye çalışacağız.

Basketbol sporu bir aile sporudur. İnsanlar aileleriyle gelip iyi bir vakit geçirmek istiyorlar. Kötü olayların sonucu aileler salondan uzaklaşıyorlar. Ancak geçtiğimiz senelere göre seyirci sayışında artış olduğunu söylemek mümkün. 

Sürekli araştırmalar yapıyoruz. Bağımsız şirketler yaptığı araştırmalarla Spor Toto Basketbol Ligi Avrupa’nın en önemli ligi olduğunu ortaya koyuyor. Hem finansal anlamda hem sporcuları bakımından Avrupa’nın en önemli ligi. 

Antrenörler ve sporcuların yer aldığı bir kamu spotu oluşturuldu, bu spot RTÜK tarafından kabul edildi. Artık televizyonlarda basketbolla ilgili ilk kamu spotunu izleyiciler görebilecekler. 

Basketbola Passolig gibi bir uygulama gelmemeli. Basketbolda bu kadar fazla şiddetin olduğunu düşünmüyorum, böyle bir uygulama getirilmesi durumunda biz de getirilmemesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Passolig gibi bir uygulama basketbola zarar verecektir.

Yorumlar


KingJames38 Merhaba arkadaşlar, pasolig adı altında HD kamera, kilometrelerce kablo vs ile birilerini zengin etmeye gerek yok, Ama zaten taraftarın oğunda kart cebinde var, kombineyi biletmlerielektronik alabilsem, aktarabilsem daha iyi olur. Sadece kart uygulaması evet, full kapı güvenliği , fiziksel güvnelik vs vs vs gerek yok..
10-05-2016 13:44

Yorum Yazın


Tweetlerimiz