Basket Dergisi Analiz - Devler'in lig karneleri
13.11.2017 - 22:19

 

Takvim tartışmaları devam ederken, FIBA 2019 Dünya Şampiyonası Elemeleri yaklaşmakta.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 6. haftayı geride bıraktığımız şu günlerde Euroleague oyuncularının milli takım akıbetleri belirsizliğini korurken, Basket Dergisi olarak Euroleague oyuncuları dışında Türkiye Basketbol Milli Takımı'na çağırılan isimlerin istatistiklerini topladık.

İşte 12 Dev Adam'ın şu ana kadarki lig ortalamaları:

 

(Tablonun büyük hali için üzerine tıklayabilirsiniz)

Yorumlar


suat aynen aynen tablettendir kesin, freud surcmesinden degildir :)
14-11-2017 23:37
Mertbaba Dediğim gibi hakkaten yanmış devreler...Eh ama ben dedim.Hele tabletin Göksenin'i otomatik olarak Göksel olarak yazmasını bu sefer yarım düzeltmem bile yetmişte artmış...Olsun bunlar daha önce yazıp basketbol literatürümüze kazandırdığım GÖKSENİNOEDİPUS kompleksinin yan etkileri.Korkulacak bir durum yok.Yalnız Melih'in ortalamasını yazıp, havlu geyiğine mahzar olan Göksenin(Göksel)den 2 sayı farkı olduğunu yazmak biraz korkutucu bu hastalık için.Bu hastalığın itiraf aşamasını gösterir.Dikkatli olmakta yarar var.İsim değiştirip komik olduğunu sanmak ise beni aşar.Buyrun cenaze namazına...
14-11-2017 20:47
DeMar DeRozan Lara Sanders milli takıma sakatlık bildirip gelemediği için 4 ay ceza almıştı Ali Muhammed Türk statüsünde oynuyor ama milli takıma katılmıyor şimdi hakkaniyet ararsak bu soruların cevabını nasıl vereceğiz.
14-11-2017 18:18
yunus purut kemal tiryaki kardeş ersan, cedi ve furkan da muhtemelen önümüzdeki hafta oynamayacaklar. hakeza gelecekte milli takımın ana pivotu olacak dediğin ömer faruk da.. şimdi sen anladığım kadarıyla fbli oyuncuları kışın oynamayacakları için hakkaniyet olsun diye yazın da milli takımda oynatmamak lazım diyorsun. peki bu durumda ersan, cedi, furkan ve ömer yazın milli takımda oynatılırsa nasıl bir hakkaniyetten söz etmiş olacağız? sonuç itibariyle onlar da kışın oynamadan yazın çağrılmış olacaklar. hakkaniyet talebinde bulunmak sadece fbli oyuncular söz konusu olunca mı aklınıza geliyor?
14-11-2017 16:44
Gökselin Zorunlu Açıklama: Göksenin Köksal ile herhangi bir bağım, alakam bulunmamaktadır. Benim adım Gökselin. Ben bu oyunu bozarım. Milli takımımıza başarılar diliyorum.
14-11-2017 16:19
bull kemal tiryaki nba'deki oyuncular da takımlarını bırakıp milli maçlara gelemeyecekler. hakkaniyet diyip duruyorsun da onları neden maruz görüyorsun? yoksa ülkemizi nba'de temsil ediyorlar mı diyeceksin? evet ersan yazın gelmeyince adamı hain ilan edenler, şimdi ersan için "nba'de ülkemizi temsil ediyor, gelmemesi haklı bir gerekçedir. helal olsun bizi temsil ediyor" mu diyecekler? bu nasıl bir yanardönerliktir? ayrıca fiba'nın belirlemiş olduğu saçma sapan takvim üzerinden kimseye hiç bir kapıyı kapatamazsınız, onu bir geçin. federasyon delikanlı gibi çıkıp fiba'ya tepki göstermek yerine bu saçma kararın destekçisi olacak, ondan sonra tüm suç oyunculara kalacak. ne güzel işmiş o öyle... derdi fenerbahçe olmuş adamlar gelip burada vatan millet goygoyu çeviriyor.
14-11-2017 16:12
Kemal Tiryaki Bu takımın Pivotu Ömer Faruk olacak. O yetişene kadar Semih Furkan ve Ege işi şimdilik götürmeli. Sertaç'a pivot diyemeyiz, iyi bir 4 numara olacaktır. Tüm bunların yanında kendi takımlarında ne süre alırlarsa alsınlar FB li basketbolculara hayıflanmak kızmak doğru değil. Milli takım sonuçta gönüllülük esasına dayanır, onlar Enes gibi yapmadılar, mazeret bildirdiler. Anlayışla karşılamak lazım. Ancak yine bu basketbolculara derhal milli kapıları kapatılmalıdır. Hakkaniyet anlayışı benimsenmelidir. Yani kış aylarında Tolga geçim üst üste maçlar oynayacak ama yaz aylarında milli takım dışında kalıp yerini Barış Hersek' e verecek. (zaten şu an olacak olan da bu) Sonra Barış hersek Turkcell reklamına çıkıp para alacak. Madem değişim yapılacak tam yeri ve zamanı. Bu açıdan bakmak lazım.
14-11-2017 15:32
elit 4 numara barış hersek Arkadaşlar, ne olur FIBA ile ULEB'in oyununa gelip birbirinizi kırmayın. Zaten Trakya'nın Fenomen İsmi Sir Barış Hersek milli takımda oynayamayacak diye yeterice üzülüyorken, bir de sizleri böyle görmek ciddi manada yüreğimi parçalamaktadır.
14-11-2017 14:05
komikbaba melih'in istatistikleri göksenin'den daha iyi. ayrıca göksenin önce milli takımda havlu sallamaktan vakit bulup melih'in bu zamana kadar milli takıma verdiği katkının onda birini versin. ondan sonra gelip yine geyik yaparsın.
14-11-2017 13:43
bull sahi gökselin kim? gs voleybol takımının yeni transferi mi? adam daha oyuncusunun ismini bilmiyor, sonra gelip bir de başka takımlara laf sokmaya kalkıyor. ahahahahaha alem adamsın mertbaba... öğlen öğlen iyi güldürdün. tabi trollük bile bir beceri istiyor. anlaşılan o ki bu hususta daha çok çalışman lazım.
14-11-2017 12:29
suat mert'i goksenin'in ismini deforme ettigi icin kiniyorum. bu tarz cinsiyetci bir isim degistirmeyi antuda yapiyorlar. yoksa mert de mi antucu :) fbli oyuncularin lig istatistiklerine laf carpmaya calismis ama melih'in sayi ortalamasi(12.3) goksenin'in ustunde. hani bu cok onemli degil aslinda ama gs'de goksenin haric sure alan hepi topu 2 tane daha yerli var. once onlarin istatistikleri uzerinden konus, o istatistikler uzerinden geyik cevir :) bu arada milli takima oyuncu gondermemek el'de alinan sureyle degil fiba'nin mac takvimine karsi alinan tavirla alakali. nba'de havlu salliyor olsalar da milli takima gelmeyen yerliler var. onlara laf yok tabi... ayrica kulup olarak sen yerlilere milli takima git diyince yabancilara nasil gitme diyeceksin? velevki euroleague macini yok saydik, yerli yabanci herkes milli takima gitti... ee sonra euroleage'e genc yildiz takimiyla mi cikalim? sirf fb'ye laf sokacaksiniz diye fiba'nin yarattigi skandali sahipleniyorsunuz, hamaset yapiyorsunuz.
14-11-2017 12:19
Keskin Nişancı Takımını Eurocup'ta taşıyan, ligde tüm istatistikleri alt üst etmiş büyük kaptan, Trabzon'un gururu Göksenin Köksal varken sırtımız yere gelmez. Şu istatistiklere bakıp gurur duymamamak mümkün müdür sorarım size?
14-11-2017 10:25
yedi Öneri; U18 Basketbol Gençler Ligi (Kuruldu) U21 Basketbol Gelişim Ligi (BSL Takımlarına zorunlu; maçları BSL maçlarından 1 saat önce oynanır) TBL -> 20 takımlı, 1+1 yabancı kuralı ve kadroda en az 3 tane U22-23 genç oyuncu bulundurulur. BSL -> 6 yabancılı sistem. Ancak 5. ve 6. yabancı için yüksek lisans ücreti alınır, 7 ve üzeri yabancı lisansı için de ücret alınır. Örneğin; 5. Yabancı: 150K$, 6. Yabancı: 200K$, 7 ve üzeri yabancı: 100K$ Böylece BSL içerisinde 4 yabancı ile oynayan düşük bütçeli takımlarda olur. 350K-450K$ gibi paraları vermek istemeyen düşük bütçeli takımlar 4 yabancı ile ligi oynayacaktır. Geçen sezon Yeşilgiresun, bu sezon Pınar Karşıyaka bu durum için örnek gösterilebilir. 4 Yabancı ve takımı genç oyunculardan(U22-U23) kurulu klüplere ise toplanan bu paradan belli bir yüzde verilsin. (5 gibi Özetle; Genç bir basketbolcu, sırasıyla U19, U21 ve TBL'de oynar. Son olarak BSL'de 4 yabancılı takımla devam eder. Direkt olarak 6 yabancılı bir kadroda duvara çarpmaz.
14-11-2017 10:20
yedi EL oyuncuları için durum daha tam olarak netleşmedi ama görünen o ki hiç biri katılamayacak. Havuzu genişletmek adın TBL oyuncuları da burada düşünülmeli. Özellikle Hakan Yapar gibi tecrübeli isimler ve Emir Gökalp gibi genç isimler kadroda olabilirdi. Ayrıca İzzet'in de yükselen bir performansı var, atlanmamalı.
14-11-2017 10:05
Kemal Tiryaki İlk 3 sıra hatta ilk 5 sıra zaten milli takıma geliyorum diyen veya zaten oynayan oyuncularda. Gelmiyorum diyen Feberbahçeli oyuncuların kndi takımlarına verdiği herhangi bir somut bir şey yok havlu sallamak dışında. BSL de süre alabiliyorlar evet ama zayen maçlar BSL ile çakışmıyor. Haklılar sakatlık belası sigorta sisteminin yetersizliği dolayısı ile sorun ama bunu söylerken takımımız bize ihtiyaç duyuyor demek abes. İstatistik açık, takımın sana 3,2/40 dakika ihtiyaç duyuyor. Bununla birlikte madem geleceğe hazırlanacağız bazı şeylerin de değişmesi lazım. Evet yaşlı olabilir ama bu takımda neden şu anda türkiyenin en formda yerli PG'si Barış oynamaz. Adamda Türkiye ligi için SF vücüt var. Saha görüşü iyi, disiplinli. Sorumluluk alıyor. Hem zihnen hem bedenen hazır. Bobby Dixon u çok severim ama şu ana kadar milli takıma hiçbir şey vermedi, vermesi de beklenemez. Onun yerine neden sağlam bir 4 veya 5 numara devşirme yapılmaz?
14-11-2017 09:25
selim Sanıyorum bu oyuncuların hepsi milli takıma geliyor. Bu kadroya Efes'ten Doğuş, Birkan da eklenebilir. Gerçi her ikisinin de istatistikleri pek içi açıcı değil. Şİmdi sorulması gereken soru bence şudur: FB'den Sinan, Melih, Barış ve Egehan takımları için çok mu vazgeçilmez oyunculardır? Özellikle ilk ikisinin milli takım için çok kilit önemde olduğu açıktır. Ama aynı şeyi FB açısından söyleyemeyiz. Yani bu oyuncular olmadan FB oynayamıyor mu? Diğer bir ifadeyle bu oyuncular, FB'nin her maçında öyle çok yüksek süreler alan oyuncular mı? Birkaç maç için milli takıma öncelik vermiş olsaydılar FB'nin bütün oyun düzeni altüst olur, ardarda mağlubiyetler mi alırdı acaba? Bu kadroda FB'nin 4 oyuncusu da olmalıydı, yanlış bir karar verdiler, yazık...
14-11-2017 08:59
player34 bu mu habercilik ? istatistik cekip veriyorsunuz sonra ? yok mu bi yorumunuz ? valla kolay is.
14-11-2017 06:57
Mertbaba EDİTÖRÜM YAPMA BÖYLE ŞEYLER!!! Gökselin'i gören düşüp bayılabilir hatta Allah korusun kafayı sıyırabilir...Ayrıca Fbli oyuncular olsa muazzam geyik olurdu!!!Yok bizzat fblilerin yorumları :)))) http://www.bsl.org.tr/bsl/istatistikler/takim-detay?Sezon=161&Lig=8983&KulupKodu=75327 bu istatisliklerden ne kahramanlık destanları çıkardı düşünsenize!!!
14-11-2017 01:51

Yorum Yazın