Basın toplantısına Sarıca yerine Recep Şen katıldı
25.02.2020 - 10:36

A Milli Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Recep Şen, Türkiye'nin 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda İsveç'e yenilerek önemli bir karşılaşma kaybettiğini söyledi.

Recep Şen, İsveç'e 87-80 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında rakiplerini tebrik etti.

Gruptaki iddialarını bir şekilde devam ettirmek istediklerini belirten Şen, "Bundan sonraki maçlarda avantaj elde etmek için çok önemli bir maçtı. İlk yarıda oyunu kontrol edemeyen bir kimliğimiz vardı. Yüzde 71 üç sayılık yüzdesiyle oynayan rakibimize saha avantajlarını en iyi şekilde kullanma şansı verdik." diye konuştu. 

İkinci yarıda milli takımın agresif kimliğini sahaya yansıttığını aktaran Şen, "Son üç dakikada da istediğimiz yere getirdik. Ama basketbol bu kadar hatayı affeden bir oyun değil. Deplasmanda böyle bir atmosferde oynamak kolay değil. Şansımızı iyi değerlendiremedik.'' ifadelerini kullandı. 

Milli basketbolcu Sertaç Şanlı, kazanmak istedikleri maçtan kötü sonuçla ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "İsteğimiz gibi başlayamadık. İsveç'i tebrik ediyorum. Çok iyi oynadılar. Maçın sonuna doğru maçı bir noktaya getirmeye çalıştık ama başaramadık." dedi. 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın