Barbaros Akkaş'tan TBF'ye veda
24.10.2016 - 14:50


Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş görevinden ayrıldığını duyurdu.

Akkaş'ın açıklaması şöyle: 

2000 yılından bu yana TBF çatısı altında üstlenmiş olduğum tüm sorumlulukları arzu ve gayretle yerine getirerek; basketbolumuzun bugün ulaşmış olduğu seviyenin bir parçası olmaktan her zaman büyük gurur duydum.

Milli Takımlar için görev yaptığım bu dönemde; sayısız başarının yanı sıra  birçok değerli gencimizi basketbola kazandırmak, gelişimlerini ve milli takım oyuncusu olmalarını sağlamak için yoğun çaba sarf ettik.

Milli Takımlarımızın çeşitli kategorilerde sekiz altın, on gümüş ve on dokuz bronz madalya ile ülkemize dönmesinin, üst üste iki kez Olimpiyatlara katılma başarısının, dünya sıralamasında erkeklerde sekizinci, kadınlarda yedinci ve altyapılarda Avrupa’da birinci sırada yer almanın gururunu yaşadım.

Bu süreçte 12 Dev Adam Basketbol Okulları 78 noktaya ve yıllık 2650 öğrenciye ulaştı. 3x3 Türkiye Turu ile 65 noktada 8.000 kişinin katılımı sağlanarak büyük bir başarıya imza atıldı.

Bu büyük ailenin bir parçası olmanın mutluluğu ve görevimi yerine getirmiş olmanın verdiği huzurla bayrağı yeni yönetime teslim etmek üzere Basketbol Federasyonu Sportif Direktörlüğü görevimden 24.10.2016 tarihi itibarıyla ayrılma kararı aldım.

Görev yaptığım dönem içerisinde, Türkiye Basketbol Federasyonuna olan sınırsız desteği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, duydukları güven ve vermiş oldukları destek için Onursal Başkanımız Sayın Turgay Demirel’e, kıymetli Federasyon Başkanımız Sayın Harun Erdenay’a şükranlarımı sunar, tüm çalışma arkadaşlarıma, oyuncularıma, teknik ve idari ekiplerime teşekkür ederim.

Yeni dönemde görev yapacak Federasyon Başkanı Adayı Sayın Hidayet Türkoğlu’na da başarılar dilerim.
 

Yorumlar


miko Bu zatın hikmeti neydi ki tam 16 sene menajerlik yapabildi? O makama gelmeden önce oyuncu muydu ya da menajer miydi tecrübesi,bilgisi,başarısı neydi? Kimden torpille o makama geldi ve yıllarca kalabildi? Bu ülkede siyasetin ve torpilin el değmediği bir yer yok mu?
24-10-2016 22:17

Yorum Yazın


Tweetlerimiz