Bakan: O arkadaşımız takip ettiğimiz kadarıyla tedaviye yanaşmıyor
29.03.2018 - 23:01

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir süredir Atatürk Havalimanı'nda yaşamını sürdüren basketbolcu Mehmet Şanlı'nın durumuna ilişkin olarak, federasyonun gerekli girişimleri yaptığını ancak basketbolcunun tedavi için çaba göstermediğini söyledi.

Spor Toto 2. Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası kupa töreni öncesinde konuyla ilgili basın mensuplarının sorusunu cevaplayan Bakan Bak, "Basketbol Federasyonu'muz gerekli çabaları göstermiş. O arkadaşımız takip ettiğimiz kadarıyla tedaviye yanaşmıyor. Bu arkadaşımızla ilgili olarak Sayın Federasyon Başkanımız girişimlerde bulunmuş. Federasyonumuz sporcumuza ev tutmuş, tedavisi için çaba göstermiş. Sporcunun bu desteğe ihtiyacı var. Sporcunun sorunlarıyla alakalı bir durum." diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu da basketbolcunun durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Federasyon olarak bize düşen görevi Bakanlığımızla birlikte her zaman istişare ederek yaptık. Hiç kimsenin görmek istemediği bir tablo. En kısa zamanda buna da bir netice bulunur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar


armendo federasyon başkanımızın bizzat kendisinin iletişm kurup çözebileceği bir konu olduğuna inanıyorum.nba tecrübesi olan hidayet başkanın bu soruna çözüm bulması dileğiyle...
30-03-2018 14:59
Efes Fan Bu tür rahatsızlıklarda zaten tedaviye yanaşan nadirdir. Sizin görevnz sporcunun sorunlarıyla alakalı bir durum demek değil yanında olup destek vermek ve tedavisini yürütmektir.
30-03-2018 08:36

Yorum Yazın


Tweetlerimiz