Bakan Kılıç, Erdenay'ı ağırladı
08.03.2016 - 20:48

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay’ı kabul etti.

Bakanlıkta yapılan görüşmede, basketbolda olimpiyatlara katılma noktasında eleme sürecinde olduklarını belirten Bakan Kılıç, “İnşallah hem kadın hem de erkek basketbol milli takımlarımız olimpiyatlara katılacak” dedi.

İki milli takımın da yoğun bir hazırlık döneminden geçtiğini vurgulayan Kılıç, “Her iki takımımızın da olimpiyatlara katılması noktasında her türlü çalışmayı yapıyoruz. İki milli takımdan da ümitliyiz. İyi bir mücadele ortaya koyacaklar. Onlar, bizim bayrağımızı taşıyan takımlar. Arkadaşlarımız, kardeşlerimiz üstlerindeki sorumluluğun farkındalar. Önemli olan sahada en iyi mücadeleyi ortaya koymaları. Göğüslerinde taşıdıkları bayrağın hakkını vermeleri ve o sevgiyi en iyi şekilde sahaya yansıtmaları. Bunu yaptıktan sonra eminim ki başarı elde edeceklerdir” diye konuştu.

TBF Başkanı Harun Erdenay ise elemelerle ilgili bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Haziran ayının başında kadın milli takımımız Fransa’da elemelerini oynayacak. 12 takımın katılacağı eleme grubundan 5 takım olimpiyata katılma hakkı elde edecek. Londra olimpiyatlarına katılan milli takımımızın şansını çok yüksek görüyorum. Sakatlık veya bir aksilik olmazsa kadın milli takımımızın, Rio Olimpiyat Oyunları’nda olacağını düşünüyorum. Erkeklerde daha zor bir gruptayız, statü biraz değişik. 4 temmuzda Filipinler’de oynanacak grupta, 6 takımla mücadele edeceğiz. Kanada ve Fransa gibi ciddi rakipler var. Oradan bir takımın çıkma şansı olacak. Kanada ve Fransa’yı yenerek, birinci olmayı hedefliyoruz.”

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz