Bahçeşehir Koleji'nden gövde gösterisi
19.09.2018 - 11:45

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin yeni takımı Bahçeşehir Koleji, takımı tanıttı ve imza töreni düzenledi.

. Bahçeşehir Üniversitesi'nin Beşiktaş'ta yer alan kampüsünde yapılan imza töreninde kulüp başkanı Ömer Yücel, Bahçeşehir Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve yeni basketbolcular Hakan Yapar, Dj White, Fatih Canitiz ve Yiğitcan Turna'yı kadrosunda tutan kulüp, Andy Rautins, Hadi Özdemir, Can Altıntığ, Alper Özcan, Chris Babb, Quino Colom, Marcus Slaughter ve Emir Preldzic'i yer aldı.
 

Törende Bahçeşehir Koleji Başkanı Ömer Yücel, "Hedeflerimiz öncelikle ligde kalıcı olmak. Bunun için karşınızda duran 12 değerli sporcuyu ailemize kattık. Ailemize diyorum çünkü biz büyük bir aileyiz ve bunu parkede Fair Play ruhu ile göstereceğiz. Güçlü bir kadromuz var. Hiçbir takımdan korkmuyoruz. Yenilmek de var yenmek de var. Bunları tecrübe ettik. Bu takımın kurulmasında Hüseyin Yücel'e teşekkür ediyoruz. Bizi hedefimiz bu kulübü önümüzdeki yıllarda gerçek sahibi olan öğrencilerimize teslim etmek. Hüseyin Yücel, geçen hafta Beşiktaş Kulübü Yönetimi'ne seçildi ve bu nedenle tüzük gereği kulübümüzdeki görevinden istifa etti. Bahçeşehir Okulları olarak desteğini sürdürüyor" diye konuştu.

İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ise "Takımımız, gençlerimize fair play ruhunu yerleştirmek amacıyla kuruldu. Okul - Spor Kulübü iş birliği ile binlerce genci profesyonel spor hayatı ile buluşturmayı planlıyoruz. Rakiplerimize göre bazı farklılıklarımız ve önceliklerimiz var. İlk misyonumuz, gençlerimize basketbolu sevdirmek, fair-play ruhunu gençlerimize kazandırmak, yaygın okul ağıyla birlikte spor yapma alışkanlığını yurdun dört bir yanına yaymak. Amacımız spora imkanı olmayan bölgelerde spor yapılmasını sağlayacak tesisler kurmak. Ülkemize layık bir organizasyon yapısı için çalışıyoruz. Bizim yolumuz uzun vadeli. Birçok kulüp ilk olarak A takıma yatırım yapıyor ve sonrasında gerisi gelmiyor. Bizim ilk hedefimiz altyapıya yatırım yapmak. Kulübün kalıcılığı, sportif başarıdan çok çok önemli" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın yeni yönetiminde yer alan Hüseyin Yücel, bu sezon ligde Beşiktaş Sompo Japan ve Bahçeşehir Spor Kulübü'nün karşılaşacağı mücadelede için, "Güzel bir hissiyatımız olacak. Dostça ve centilmence geçecek. O maçta kendi taraftarımızla Beşiktaş taraftarını iç içe oturtmayı hedefliyoruz. Amacımız yenen takımı alkışlamak. Orada iyi bir vakit geçirip insanları iyi şekilde evlerine yolladığımız takdirde amacına ulaşmış olacaktır. Gönlüm iki takımdan da yana" dedi.

Başkan Ömer Yücel ayrıca bu sezon iç saha karşılaşmalarını Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynayacaklarını ifade etti.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz