Aziz Yıldırım, 1907 Okul 1907 Pota Projesi açılışlarını gerçekleştirdi
08.12.2017 - 17:17

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamında açılışlar yapmak üzere Bursa'daydı. Kulübün resmi internet sitesinde şu bilgilere yer verildi.

"Proje kapsamında, Bursa’nın Nilüfer İlçesindeki Doğanköy İlk/Ortaokulu ve Mudanya İlçesindeki Akköy İlkokulu’nun bahçelerine kurulan basketbol potalarının açılış törenleri, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla bugün gerçekleşti.


Açılış törenleri büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Törenler için gidilen okullarda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Pota kurulan okulların yöneticileri, yöneticilerimize plaketler verirken; öğrenciler de Başkanımıza çizdikleri resimleri vererek Fenerbahçe’ye teşekkür etti.  

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenlerine; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Danışmanı Ece Köprek, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, Hedef 1 Milyon Üye Proje Sorumluları Miraç Çam ve Sema Yula ile Bursa Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Barış Karagöz de katıldı.

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.

1907 Okul 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova ve Düzce’de pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın