Aziz Akkaya'da 'yabancı' yorumu
20.04.2016 - 20:30

A Milli Kadın Takımı coachu Aziz Akkaya, yabancı sayısı ile ilgili açıklama yaptı.

Kulüplerin çoğunluğunun 4 artı 1 yabancı istemesi nedeniyle sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan görüşlerini paylaşan Akkaya, 'Yabancı sayısını arttırmak kime ne fayda sağlayacak? Yalnızca alt yapı yapmayan kulüplerin ayıbını örtmekten başka...'ifadelerini kullandı.

Yorumlar


bekirDEMİRCİ en güzel cevabı k.tunceri verdi aslında.'' bence yabancının serbest olması çok yanlış.türk oyuncunun önünü kapatıyor.AMA YAPACAK BİŞEY YOK BİZDE DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ''cevap burda yani sınır olunca yatan türkler sınır kalkınca seve seve çalışacak ya da hakettiği yere gidecek.
22-04-2016 00:56
şahin polat Nedense kulüp çalıştıran koçlar milli takımın başına geçince yabancı konusunda hemen tutucu olmaya başlıyorlar. Milli takım kariyeri bitince o sözleri sanki söylememiş gibi tükürdüklerini yalıyorlar. A.Akkaya'da şimdi milli takımın başında olduğu için mecburen bu şekilde konuşuyor. Kulüp takımı çalıştırsın 360 derece dönecek. Bana göre yabancı sınırı yerlileri maalesef yan gelip yatmaya itiyor. Türk mili futbol takımı yabancı sınırı neredeyse tamamen kalktı ama Fransa 2016'da mücadele edecekler. Erkek basketbol'u fınal fourlar görmeye ayrıca yerli kalitesi artmaya başladı. Cedi iyi olduğu sürece kim elinden formasını alabilir.Yabancı sınırı bana göre çok saçma geliyor.Tamamen serbest bırakılmalı. Kulüplerin de alt yapılarına yatırım yapıp devletin de desteğiyle çok iyi oyuncuları kemdi kulüplerine hem de milli takımlara kazandırmalılar.Not: Devlet destek vermezse bu iş biraz zor. Özelikle vergiler konusunda yardımcı olmalı amatör branşlara aktarılmasını sağlamalı ve takipçisi olmalı.
21-04-2016 15:21

Yorum Yazın