Aziz Akkaya: İlk hedefi belirledi
08.01.2016 - 17:43

A Milli Kadın Takım Başantrenörü Aziz Akkaya, Afyon’da düzenlenen TKBL Federasyon Kupası Sekizli Finalleriyle ilgili bir değerlendirmede bulundu.

Akkaya ayrıca, Türkiye’nin her yerine kadın basketbolunun yayılması gerektiğini de belirtti.

İlk olarak Sekizli Finallerde oynanan karşılaşmaları değerlendiren A Milli Takım Başantrenörü Aziz Akkaya, “Daha önce bu takımları Antalya’da oynanan eleme grubu karşılaşmalarında izlemiştik. Takımların o günden bu yana daha fazla maç yaptığını ve mesafe kaydettiğini söyleyebilirim. Daha iyi basketbol oynadıkları bir gerçek. Bir tek tempo daha yavaş. Ancak kupa nedeniyle ve arka arkaya maçlar oynanması nedeniyle takımlar bu durumun farkındalar. Mücadele konusunda da hiçbir sıkıntı yok. Türk oyuncuların daha fazla sorumluluk alması lazım. Yabancı oyunculara bu karşılaşmalarda daha fazla yük biniyor” dedi.

2006 yılında Genç ve Yıldız Bayanlar Türkiye Şampiyonaları’nın Afyon’da düzenlendiğini kaydeden Akkaya, “O tarihten bu yana ilk kez ben Afyon’a geldim. Buralarda takımların olması ve kadın basketbolunun oynanıyor olması çok önemli. İnşallah Afyon’da bir takım kurulur ve bu ekip ligde yer alır. Türkiye’nin ne kadar çok yerinde kadın basketbolunu yayarsak ülke açısından o kadar iyi olur. Ancak bizim hedefimiz öncelikle kadın basketbolunda altyapıyı oluşturmak. Tüm amacımız bu yönde” diye konuştu.

Kaynak: TBF

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz