Batur Ağabey benim için rol modeldi
09.11.2017 - 21:21

Batur ağabeyle birlikteliğimiz 1971 yılında benim oyuncu, onun antrenör olduğu A Milli Takımımız’da başladı. 1972’de Balkan Şampiyonası’nda 3. olmuştuk. 1973 İspanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda iyi bir derece elde etmiştik. Birlikte çok şey paylaştık.

 

Bizimkisi önce antrenör-oyuncu ilişkisi daha sonra abi-kardeş ilişkisiyle devam etti. Sonra ben antrenörlüğe başladım. Batur ağabey de çeşitli kulüplerin antrenörlüğüyle zaman zaman takımlarımız karşılaştı rakip olduk.

 

Daha sonra TÜBAD Yönetim Kurulu vesilesiyle beraberliğimiz devam etti. Başkanlığımızı yaptı. Bir buçuk ay önce TÜBAD Turnuvası’nı organize ettik. Çok güzel bir turnuva oldu. Aynı zamanda seminer yaptık, çok mutlu oldu...

 

Daha sonra rahatsızlık geçiren sevgili Yalçın Granit ağabeşimizi ziyarette bulunduk. Ona bir plaket verdi Batur ağabey. Çok mutlu ve keyifliydi.

 

Benim için Batur ağabey müthiş bir rol modeldi.

 

Saha içinde çok disiplinli prensip sahibi ciddi bir antrenörken, saha dışında tamamen bambaşka bir Batur ağabey görüyorduk . Çok samimi, empati yapan oyuncuların sorunlarıyla ilgilenen biriydi. Onu sevmeyen bir kişi bile olduğunu düşünmüyorum. Herkesin sempatisini kazanan güleryüzüyle espirileriyle herkesin sevgisi kazanan bir insandı.

 

Bir araya geldiğimizde geçmişten güzel anılarını zaman zaman bizimle paylaşırdı. İnsanlara takılmayı severdi. Çok lider ruhlu çok güzel bi insandı Batur ağabeyimiz. Onu özleyeceğiz çok.

 

Tabii bundan sonrasında bize düşen, ondan sonraki jenerasyon olarak onun adını unutturmamak. Onun adını yaşatmak bir şekilde. Bize de böyle bir sorumluluk böyle bir görev düşüyor.

 

Allahtan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı diliyorum...

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz