Batur Ağabey benim için rol modeldi
09.11.2017 - 21:21

Batur ağabeyle birlikteliğimiz 1971 yılında benim oyuncu, onun antrenör olduğu A Milli Takımımız’da başladı. 1972’de Balkan Şampiyonası’nda 3. olmuştuk. 1973 İspanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda iyi bir derece elde etmiştik. Birlikte çok şey paylaştık.

 

Bizimkisi önce antrenör-oyuncu ilişkisi daha sonra abi-kardeş ilişkisiyle devam etti. Sonra ben antrenörlüğe başladım. Batur ağabey de çeşitli kulüplerin antrenörlüğüyle zaman zaman takımlarımız karşılaştı rakip olduk.

 

Daha sonra TÜBAD Yönetim Kurulu vesilesiyle beraberliğimiz devam etti. Başkanlığımızı yaptı. Bir buçuk ay önce TÜBAD Turnuvası’nı organize ettik. Çok güzel bir turnuva oldu. Aynı zamanda seminer yaptık, çok mutlu oldu...

 

Daha sonra rahatsızlık geçiren sevgili Yalçın Granit ağabeşimizi ziyarette bulunduk. Ona bir plaket verdi Batur ağabey. Çok mutlu ve keyifliydi.

 

Benim için Batur ağabey müthiş bir rol modeldi.

 

Saha içinde çok disiplinli prensip sahibi ciddi bir antrenörken, saha dışında tamamen bambaşka bir Batur ağabey görüyorduk . Çok samimi, empati yapan oyuncuların sorunlarıyla ilgilenen biriydi. Onu sevmeyen bir kişi bile olduğunu düşünmüyorum. Herkesin sempatisini kazanan güleryüzüyle espirileriyle herkesin sevgisi kazanan bir insandı.

 

Bir araya geldiğimizde geçmişten güzel anılarını zaman zaman bizimle paylaşırdı. İnsanlara takılmayı severdi. Çok lider ruhlu çok güzel bi insandı Batur ağabeyimiz. Onu özleyeceğiz çok.

 

Tabii bundan sonrasında bize düşen, ondan sonraki jenerasyon olarak onun adını unutturmamak. Onun adını yaşatmak bir şekilde. Bize de böyle bir sorumluluk böyle bir görev düşüyor.

 

Allahtan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı diliyorum...

 

Yorumlar


Artvin Sarıbudak köyü Böyle bir beyan hiç hatırlamıyorum. Mehmet Baturalp Fenerbahçeliydi ancak ülke basketbolunun en önemli değerlerinden de biriydi. Ülke sporuna emeği geçti. Kendi değerlerimizi küçültmeyelim .
29-11-2019 17:38
Gökhan Argun Ben onu maalesef koraç kupası sonucu tv lerden antrenman yapmaya fırsat bulamayan Efes Pilsen'in Fenerbahçeye 10 sayı farkla yenilmesi sonucu "böbürlenme Efesim senden büyük Fener var" beyanı ile hatırlayacağım. Bu salak beyanı sonucu basketbol camiası Baturalp'i oldukça ayıplamıştı. Bir sonraki maçta Fenerbahçe Tofaş'a yenilmişti. Sonraki maçta ise Efes Pilsen Tofaş'ı 30 sayı farkla yenmişti. İddiası yerle bir oldu. Tv yorumculuğu'da berbattı. Fenerbahçe maçlarında yorumculuk yapardı. Baştan itibaren Fenerbahçe yalakalığı yapardı. Rakip takım üstün oynadığında mecburen rakip takım hakkında bir iki güzel söz söylemek zorunda kalırdı. Bendeki etkisi olumlu değil. Aydın Örs kadar tanımıyorum. Ancak benim görüşüm bu yönde.
20-06-2018 16:24

Yorum Yazın