AYDIN ÖRS: Yabancı koç için kriter getirilmeli
01.09.2016 - 15:50

Arama Konferansı’nda değerlendirmelerde bulunan Aydın Örs, özellikle yabancı antrenörler konusunda açıklamalar yaptı.

Örs, "Antrenör Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim. Bizi en çok eleştirdikleri konu; ‘Yabancı antrenörler burayı istila etti, siz ne yapıyorsunuz?’ diyorlar. Bu konuda radikal kurallar getirilmesi konusunda söylüyoruz. Somut sonuç şimdilik çıkmadı. Özellikle yabancı antrenörler konusunda çok önemli kriterler getirilmeli. Uluslararası seviyede nice milli takım maçları yönettim ve euroleague antrenörlüğü yaptım ama bir ülkeye gittiğimde ‘Sen 4-5 yılda ne yaptın?’ diye sorarlar. Bu çok önemli bir konu.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar


winslow Benim genelde gördüğüm - genelde, her zaman değil - sezona Türk antrenörle başlanıyor, takım dibe vuruyor, yabancı geliyor, takımı orta sıralara taşıyor, bir sürü örnek var. Maalesef çoğu Türk antrenör yetersiz. Kulüpler de deli değil sonuçta başarılı olmaları lazım.
01-09-2016 23:12
Don't-Hurry-Be-Nappy Aydın Örs çok değerli bir basketbol adamıdır. Lakin konu ne yabancı ne de yerli sayısı veya kriterleridir. Herşeyin - basketbol emekçilerinin tamamının ortak paydada buluşabileceği şekilde - serbest bırakıldığı bir ortamda, çok kazananın değil, çok çalışanın ve de dolayısıyla hak edenin takım çalıştıracağı veya takımda oynayabileceği üzerine odaklanmak lazım.
01-09-2016 17:21

Yorum Yazın


Tweetlerimiz